کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
 


کیانا وحدتی
دلم که به نگاه تو ماند ، حال و روز لحظه همین است ... مرا ببخش ... زمن مپرس چرا ، چگونه ...

جزئیات بیشتر...
به او بگو که دنیای دیگری هم هست که می شود در آن آواز خواند
وقتی خیلی کوچک بودم اولین خانواده ای که در محلمان تلفن خرید ما بودیم...

جزئیات بیشتر...


معماری و عرفان
« 25939 بازدید »

Taraneh Taraneh     سه شنبه, ‏1387/09/12 ‏01:07:57

واقعا چگونه میتوان عرفان در معماری به وجود آورد؟ به طور مثال در مسجد شیخ لطف الله در جای جای آن خدا را میتوان دید! شکوه وصف نشدنی آن انسان به تامل وامیدارد! حال به نظر شما ما هم میتوانیم این روح ملکوتی را در کارهای خود به وجود آوریم!نیازمند چه عناصری است؟
« نمایش همه نظرات »
« نمایش همه صفحات »

masoud masoud     سه شنبه, ‏1387/10/10 ‏18:09:11

همانگونه که می دانید عرفان از مهمترین جریان های فکری و معنوی اثر گذار بر هنر ایران بوده است.در طریق تصوف به منظور رسیدن به کمال مطلوب ،مراتب و مقاماتی وجود دارد که هر یک از عرفا با توجه به مقام معنوی و میزان دریافت خود از طریقت آنها را برشمرده و نامگذاری کرده اند . تصوف از طریق آیین فتوت به هنرها و صنایع راه پیدا کرده که در جایی دیگر نظراتم را در خصوص هنر صنایع دستی و غیره خواهم داد و از طریق دیگر در معماری به خصوص ،معماری اماکن مذهبی و عبادی در سراسر دنیا به اشکال مختلف این اندیشه نفوذ کرده و اثرگذار بوده است.یکی از جلوه های عرفان در معماری ایرانی و اسلامی تأثیر تفکر در معماری مساجد است،که مراتب عرفان از جمله بیداری،طلب،معرفت،عشق و... به نحوی در معماری محراب گنبدخانه ،سردرب،کاشی کاری و غیره متجلی است که می توان راجع به آن تحقیق کرد و مورد توجه قرار داد.
« نمایش همه نظرات »
« نمایش همه صفحات »

املاک A4A: طراحی سئو