کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
 


کیانا وحدتی
کاش می شد کوچه باغ عشق را در میان گامهای خسته ای تقسیم کرد کاش می شد در نگاه سرد...

جزئیات بیشتر...
ملوک ضرابی
ملوک ضرابی Moluk Zarrabi (زاده ۱۲۸۹ خورشیدی , ۱۹۱۰ - درگذشته ۱۳۷۸...

جزئیات بیشتر...


معماری و عرفان
« 25939 بازدید »

Taraneh Taraneh     سه شنبه, ‏1387/09/12 ‏01:07:57

واقعا چگونه میتوان عرفان در معماری به وجود آورد؟ به طور مثال در مسجد شیخ لطف الله در جای جای آن خدا را میتوان دید! شکوه وصف نشدنی آن انسان به تامل وامیدارد! حال به نظر شما ما هم میتوانیم این روح ملکوتی را در کارهای خود به وجود آوریم!نیازمند چه عناصری است؟
« نمایش همه نظرات »
« نمایش همه صفحات »

Taraneh Taraneh     شنبه, ‏1387/10/07 ‏23:31:55

سلام مرسی از نظرتون، متاسفانه یه مقدار اتاقهای معماری خلوت هستن نظرتون منو خیلی خوشحال کرد. بله دقیقا دوستتون درست گفتن و این قدرت ما معمار ها رو مشخص میکنه. بهتره همه حواسشونو جمع کنن. ولی خداییش اینا عناصر سختین نمیدونم من میتونم تهییه شون کنم؟؟!!
Taraneh Taraneh     دوشنبه, ‏1387/10/09 ‏00:36:07

سلام به آقا بهروز و فرحناز عزیز! بله من قبلا هم به مسئول سایت هم گفتم که امکان آوردن عکسها باشه اما مثل اینکه فعلا مقدور نشده. به نظر من استفاده از سقف قوسی، دیوارهای بلند و قطور همه به خاطر این بوده که از آنها به عنوان عناصر سازه آی استفاده کنن. که امروزه با توجه به شناخت سازه های مستحکم و مدرن که حدودا از قرن نوزدهم به معماری کشیده شدن استفاده از آنها کم شده .در مورد چیزای دیگه مثل معماری داخلی، فکر کنم نبودن عکس یه ذره سخت باشه ولی میتوانیم با روانشناسی رنگها شروع کنیم اگه مایل باشید تلاش در این زمینه را شروع کنم.
Taraneh Taraneh     سه شنبه, ‏1387/10/10 ‏00:40:18

سلام آقا بهروز، راستش تابلو و عکس با توجه به رنگهایی که در آنهاست خود به خود برای انسان حسهایی مختلفی ایجاد میکنند اینکه چه حسهایی را به وجود می آورند بستگی به نوع رنگ و مکان استفاده رنگ است که البته در این زمینه هم که مبحث مفصلی است در آینده حتما مقاله ای میگذارم( البته اگر شما هم مشتاق باشید)  اما در بیمارستان با توجه به اینکه این رنگها تاثیر خاصی ممکن است ایجاد کنند  ترجیحا بهتر است روی بیمار عامل خارجی وارد نشود چون فقط احتمال یک درصد یکی از بیماران به یک رنگ احساس بدی داشته باشد حالا به هر دلیلی مثل یک خاطره ی بد مضر است. البته این نظر کاملا شخصی است. حالا نمیدونم گرز و تبر روی شما چه تاثیری داشته؟؟!!
« نمایش همه نظرات »
« نمایش همه صفحات »

املاک A4A: طراحی سئو