کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
 


کیانا وحدتی
من بودم و سیاهی شب های بی صدا من بودم و سکوت زخمی آهنگ های تو من بودم و گریه در عمق غربتم...

جزئیات بیشتر...
فقط یک شعر برای اعتبار یک شاعر کافی‌ است این همان شعری از فروغ فرخزاد است که نام وی را از لیست
بر روی ما نگاه خدا خنده می زند، هر چند ره به ساحل لطفش...

جزئیات بیشتر...


معماری و عرفان
« 25942 بازدید »

Taraneh Taraneh     سه شنبه, ‏1387/09/12 ‏01:07:57

واقعا چگونه میتوان عرفان در معماری به وجود آورد؟ به طور مثال در مسجد شیخ لطف الله در جای جای آن خدا را میتوان دید! شکوه وصف نشدنی آن انسان به تامل وامیدارد! حال به نظر شما ما هم میتوانیم این روح ملکوتی را در کارهای خود به وجود آوریم!نیازمند چه عناصری است؟
« نمایش همه نظرات »
« نمایش همه صفحات »

بهروز بهروز     جمعه, ‏1387/10/06 ‏03:50:04

سلام
یک دوست معماری داشتم که میگفت من (معمارها) می تونند خانه ای به سازند که هرکس در آن زندگی کنه ظرف یگ مدت کوتاهی خودکشی کنه وبرعکس میتونند خانه ای به سازند که آدم ناامید وخسته ای را که داوطلب خودکشی است به زندگی بر گردونه و بر میگرده به معماری ذهن ادم که چگونه از مصالح نابی که خدا در اختیارش قرار داده مجسمه ابولهول به سازه یا فرشته ای مهربان بنابراین عناصر مورد نیاز میتونه این چیزا باشه
1 مفز رسیده 450گرم برا آقایان و500گرم برا خانوما
2موسقی ناب 20عدد دی وی دی  (بنان شجریان)
3 کتاب بی کتاب
4دل خوش مقدار بالا
5اب کافی برا پاک کردن چشمها
6گواهی نامه از بالغ ووالد وکودک و
اینها را قاطی میکنی ومیری سراغ بنائی از توی معماری چیزی در نمیاد.
....
من خودم تو اولی گیر کردم
بهروز بهروز     یکشنبه, ‏1387/10/08 ‏15:59:37

سلام
اتاقهای معماری نباید شلوغ باشه ای حسن معماریه که اتاقهائی را طراحی کنند که آدمها با فارغ بالی کامل درش سیر وسلوک کنند .من توصیه میکنم عکسهائی از معماری کهن ایرانی گنجانده شود و تا بتواینم دلائل تاریخی اینگونه سازی را  در تاریخ اسکان این ملت بفهیم برای خود من که جالبه که دلیل سقف قوسی و دروازه های کوتاه ودیوار های بلند وقطور را از نگاه یک معمار بشنفهم .عناصر بالا را جدی نگیرید ولی توش همیشه ذره ای حقیقت وجود داره مثلا  اگه آدم بتونه با دل خوش  خویش ساخته نه الکی به دنیا نگاه گنه زیباترین قصر های عالمو میسازه.
بهروز بهروز     دوشنبه, ‏1387/10/09 ‏18:42:32

سلام
من هم با فرحناز بانو در مورد چگونگی استفاده از  فضای داخلی بناها وایجاد آرامش در محیط زنگی موافقم بعضی وقتها توی این فیلمهای خارجی ادم می بینه به در ودیوار عکس و تابلو وچیزهای یادگاری نصب کرده اند وتو بعضی خونه ها مثل بیمارستانها یک میخ هم به دیوار نزده اند تاثیر روانی این اشیاء بر انسان چیه آیا ما ناخواسته باعث بهم ریختن آرامش درون خود میشویم یا برعکس نگاه به این اشیاء مارا با خود می برد به دنیائی که درش ارامش موج میزنه وخلاصه چه گونه باید از این فضا استفاده کرد والبته ترانه خانم باید کمک کنند. باتشکر البته من قدیما تو خانه دوتا گرز ویک تبر گذاشته بودم رو دیوار وهر وقت مادر زنم می پرسید اینا واسه چی خریدی گذاشتی اینجا ادم میترسه منم میگفتم برا شما نیست نترسید!!!!
بهروز بهروز     پنج شنبه, ‏1387/10/12 ‏18:45:00

سلام
والا من گرز وتبررا برای خودم رو دیوار گذاشته بودم ولی برا خودم نبود بیشتر القا روحیه خشن بود به تماشاچی چون من قیول دارم که از هیبت من کسی نمی ترسه لذا این کار را کرده بودم وتا ثیر داشت چون پدر زن ومادر زنم وقتی زیاد مینشستند تو خانه من میرفتم واون ابزار را می آوردم وشروع میکردم به تیز وتمیز کردن اونا ویهو بنده خدا ها می فهمیدند هوا دیگه پسه و هم مهربان میشدند وهم میرفتند که مهربانیشون مضاعف میشد از این با بت من انتظار دارم در مورد نحوه نصب تابلو ها و اشیاء القاء کننده به مخاطب مخصوصا برای فامیلهای زن ( برا خانواده محترم شوهر هم علما فتوا دادند که نشود )راهنمائی لازم انجام شود تا ما تکلیفمون مشخص گردد . البته اگر تابلوئی باشه که برای بهم ریختن آرامش موثر باشه خریداریم .
بهروز بهروز     جمعه, ‏1387/10/13 ‏13:00:11

سلام
بانو فرحناز
بحث استفاده از فضای داخلی  دیوارها بود و البته ما به خلف قضیه توجه کردیم وبه دنبال آن هستیم که چگونه آدمها ناخواسته با استفاده از این ابزار آرامش بصری خودرا از دست میدهند و در خصوص داغون کردن آرامش سمعی خدمتتان عارضم که بنده  چند مورد دیگه اضافه میکنم :
1: ابتیاع منزل نزدیک کلانتری
2: مجاورت با مسجد
3: همسایگی با مدرسه
4:جنب بیمارستان بودن و البته صدای آژیر باید تضمین بگیرید
5:داشتن همسایه آواز خوان
6: تمرین ویلونتوسط فرزند همان همسایه  
7:جلوس فامیل قوم الظالمین در منزل
8:......
ولی از همه اینها گذشته آدم بخشی از خاطرات و علاقمندی خودرا ناچار است که گاه گاهی مرور کند وکجا بهتر از دیوار اطاق وفضای داخلی آپارتمان آنهم با نصب عکسی ،تابلوئی و اشیاء بدرد به خور به هنگام منازعه!!
بهروز بهروز     دوشنبه, ‏1387/10/16 ‏19:06:42

سلام در ویکی پدیا بودم ودیدم مطلب زیبائی است جهت اطلاع دوستان برداشتم وببینید چقدر جالب است مخصوصا در بناهای گذشته.

نسبت طلایی در ایران

برج و میدان آزادی :طول بنا 63 و عرض ان 42 است که 5/1=42 : 63 و به عدد طلایی نزدیک می باشدسبک معماری آن نیزطاق بزرگی است که تلفیقی از سبک هخامنشی و ساسانی و اسلامی است که منحنی آن با الهام از طاق کسری معماری ایران باستان را تداعی می نماید.

قلعه دالاهو , کرمانشاه :خطی از استحکامات به طول دو و نیم کیلومتر و عرض چهار متر با قلوه و لاشه سنگ به همراه ملاط دیوار گچ را می سازد. سرتاسر نمای خارجی این دیوار با مجموعه ای از برج های نیم دایره ای شکل تقویت شده است.می دانیم6/1=5/2 : 4 که همان عدد طلایی است.

بیستون از دوره هخامنشی , کرمانشاه:به طول 5 کیلومتر و عرض 3 کیلومتراست.اعداد5و3هردوجزودنباله فیبوناتچی هستندو6/1=5:3 و ابعاد برجسته کاری 18 در 10 پاست که قامت "داریوش"5 پا و 8 اینچ (170 سانتیمتر)بلندی داردکه هر دو اعداد فیبوناتچی هستند پل ورسک در مازندران:این پل بر روی رودخانه ورسک در مجاورت سواد کوه بنا شد.بلندی این پل 110 متر است وطول قوس آن 66 متر می باشد(6/1 = 66 : 110 ).

مقبره ابن سینا:آرامگاه دروسط تالاری مربع شکل قرارگرفته که پله مدور(مارپیچ فیبوناتچی) و پایه های دوازده گانه برج را احاطه کرده اند .سطح حیاط باسه پله سراسری به ایوان متصل است.ایوان با دری به ارتفاع 2/3 متر و عرض 9/1 متر به سرسرای آرامگاه متصل است (6/1=9/1 : 2/3 )در دو طرف سرسرا دو تالار قرار دارد یکی در جنوب که تالار سخنرانی و اجتماعات است.و یکی در شمال که کتابخانه آرامگاه است.طول تالار کتابخانه 45/9 متر وعرض آن 75/5 متر است(6/1=75/5 : 45/9 )

ارگ بم :این بنا 300 متر طول و 200 متر عرض داشته و از 2 قسمت تشکیل شده است. این دﮋ 5 شیوه ساختاری از خشت خام دارد . (3 و 2 و 5 اعداد دنباله فیبوناتچی هستند)
بهروز بهروز     دوشنبه, ‏1391/02/04 ‏15:05:48

معمار باید به علو م و معارف گوناگون آراسته باشد
معمار باید تعلیم دیده باشد
معمار باید علم رسم نقشه را بداند
معمار همچنین باید موسیقی را نیز درک کن

هرکسی حق ندارد عجولانه خود را معمار بنامد
معمار باید در تمام هنر ها و علوم خبره باشد

روز معماری بر همه دوستان معمار مبارک باد
« نمایش همه نظرات »
« نمایش همه صفحات »

املاک A4A: طراحی سئو