کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
 


کیانا وحدتی
پدرم ای که احساس تو پاکترین احساس است...تو می نوازی برای عشق، برای احساس، برای زندگی، لطافت و پاکی...

جزئیات بیشتر...
برای تو که بی خبر رفتی!
...

جزئیات بیشتر...


یک لیوان آب میل دارید یا کوکاکولا؟
« 9131 بازدید »

alireza alireza     پنج شنبه, ‏1387/10/05 ‏11:40:12

همه ما شنیده‌ایم که نوشابه‌های گازدار برای سلامتی مضر است،
اما آیا می‌دانید:
•       اگر تکه‌ای از گوشت گاو را در یک کاسه کوکاکولا قراردهید، پس از دو روز ناپدید می‌شود.
•   برای برطرف‌کردن لکه‌های زنگ از سپر آب‌کرم کاری شده اتومبیل: سپر را با یک تکه کاغذ (فویل) آلومینیوم مچاله‌شده آغشته به کوکاکولا بسایید.
•   برای تمیز کردن فساد قطبهای باتری اتومبیل: یک قوطی کوکاکولا را روی قطبها بریزید تا با غلیان کردن، آن را تمیز کند.
•   در بسیاری از ایالتهای آمریکا، مامورین پلیس راه دو گالن کوکاکولا در صندوق‌عقب ماشینشان دارند تا در صورت تصادف رانندگی، خون را با کمک آن از جاده پاک کند.
•   برای تمیز کردن توالت: یک قوطی کوکاکولا را داخل کاسه توالت بریزید و یک ساعت صبر کنید، سپس با آب پر فشاربشویید. اسید سیتریک موجود در کوکاکولا لکه‌ها را از سطوح چینی می‌زداید.
•   برای شل کردن پیچ و مهره‌های زنگ زده: تکه‌ای پارچه را که در کوکاکولا خیس شده است برای چند دقیقه بر روی پیچ و مهره قرار دهید.
•   برای پختن گوشت ران آبدار: یک قوطی کوکاکولا را داخل ماهی‌تابه خالی کنید، گوشت را لای کاغذ آلومینیوم بپیچید; و داخل ماهی‌تابه بپزید. سی دقیقه قبل از اتمام پخت، کاغذ آلومینیوم را باز کنید، و آب گوشت را با کوکاکولای داخل ماهی‌تابه مخلوط کنید تا سس قهوه‌ای رنگ عالی‌ای به دست آید.
•   برای پاک کردن چربی از لباسها: یک قوطی کوکاکولا را داخل ماشین‌لباسشویی پر از لباسهای چرب خالی کنید، پودر لباسشویی اضافه کنید و ماشین را روی دور عادی روشن کنید. کوکاکولا به تمیز شدن لکه‌های چربی کمک می‌کند.
•   کوکاکولا همچنین بخار آب را از روی شیشه جلوی اتومبیل تمیز می‌کند. (در مناطق سرد و مرطوب،گاهی اوقات شیشه جلوی اتومبیل از بیرون بخار می‌کند که با برف‌پاک‌کن پاک نمی‌شود. )
و جهت اطلاع شما:
•   ماده موثر کوکاکولا اسید فسفریک با PH برابر2.8 است. اسید فسفریک ناخن را در مدت حدود ۴ روز حل می‌کند. همچنین کلسیم را از استخوانها می‌زداید و عامل اصلی افزایش روز‌آفزون پوکی استخوان است.
•   برای حمل محلول کوکاکولا (محلول غلیظ شده)، کامیونهای حامل باید از علامتهای ویژه "مواد خطرناک" که برای حمل مواد به‌شدت خوردنده در نظر گرفته شده است استفاده کنند.
•   توزیع‌کنندگان کوکاکولا بیش از ۲۰ سال است که از کوکاکولا برای تمیز کردن موتور کامیونهای خود استفاده می‌کنند.
 
و
یک سوال، یک لیوان آب میل دارید یا کوکاکولا؟
« نمایش همه نظرات »
« نمایش همه صفحات »

بهروز بهروز     جمعه, ‏1387/10/06 ‏04:48:50

یعنی پپسی وکانادا وسون آپ و... این خاصیت را نداره وفقط کوکاکولا اینجوره من قبول دارم علیرضا با بقیه گاو نبسته ولی شما بگید این پیتزای به شدت خوشمزه را فقط کولا میتونه هضمش کنه ویا چلو کباب سلطانی با آب به شدت نیتراتی تهران هضم نمبشه واگر بناست کولا نخوریم باید فقط اشکنه بخوریم وبلقور ونون ماست لذا ما از موتور دیزل که کمتر نبیستیم وقتی بناست تو ماشین متخصصین استکبار جهانی کوکا باشه یا ما باید دوغ بخوریم وبا نفخش بسازیم یاد نوشابه با کلاس تا بتوانیم آب نیتراتی ( همراه با ادر..)را قلپ قلپ
بهروز بهروز     یکشنبه, ‏1387/10/08 ‏15:02:43

سلام
علیرضا خان گوشت وغذاهای چرب وچیلی مالا خانها بوده وبه همین خاطر میگفتند بیماری نقرس ماله اغنیاست و مردم  غیر خان نشستند و آش بلغور واشکنه و..... اختراع کردند چون زورشون به کولا نمیرسید حالا بعد عمری ماهم میتونیم بعضی وقتها ادای خانها را دربیاوریم  و خان میشیم و میخواهیم چرب وچیلی بخوریم این معده بنده خدا هم عادت نداره به این غذای سفت وسخت  خوب یک کولا بهش میدیم عین اسید آبش کنه  تا ببینه خانها چی میکشیندو دست از هوس ورداره بنابراین نتیجه میگیریم که کولا بده به دلائلی  که گفتی در  بالا وکوکا بد نیست موقعی که با ود...مصرف بشه وخواهش میکنم این یکی را رد نکن تا بهم بچسبه.
بهروز بهروز     پنج شنبه, ‏1387/10/12 ‏17:46:37

سلام
خوب باتوجه مواضع جدید منهم باهات آشتی میکنم و سعی می کنم فقط در موارد خاص که معمولا سالی یکباره از این نوشابه ها استفاده کنم ولی علیرضا جان بحث کالباس وسوسیس باید خط قرمز مون باشه برا اینکه اگر توسفره ده جور غذا باشه  جوانتر ها فقط میرن سراغ این نوع غذاها وکمتر به غذاهای سنتی توجه میکنند و فکر میکنم اگر دعائی وردی چیزی باشه که نیترات قضییه را کمتر کنه به آدم بیشتر میچسبه ولی علیرضا خان با این حساب مثل اینکه اشکنه و... از این غذاهای تازه وارده کلی بهداشتی ترن مگر خلاصه یک راهی پیدا کرد که هم ضررش کمتر بشه هم بشه خوردش
بهروز بهروز     دوشنبه, ‏1387/10/16 ‏11:27:50

سلام
واقعا چی میشه !!! فکر کنیم الان خوردن اشکنه و تاسکباب و دمی باقالا واسه بچه ها کلاس نداره یهو چند تا از هنر پیشه های معروف شروع کنند با متانت خاص به خوردن این غذا های سنتی!! منکه فکر میکنم دیگه تو سفره چیزی گیر ما نیاد و الان کافه هائی که با کلاس بالا  وبا آبگوشت از مهمانان خود پذیرائی میکنند باید قبلا جا رزرو کنی وگرنه الکی نیست و  گشنه میمیونی بنابراین علیرضا خان با توجه به جنبشی که اشاره کردی من توصیه میکنم توی یک بررسی خوشگل واسه بچه های با کلاس بگی که تو غذاهای سنتی چقدر همه چیز دیده شده و چه مزایائی داره تا جونامون با اشتها بیان سراغ این غذاها . من به مخلفات غذا های ایرانی که فکر میکنم میبینم فکر همه جا را کرده اند مثل سماق و زیحان وپیاز(یه کمی بی کلاسه )ودوغ ونان سنگگ  و...برای چلوکباب  منکه اشتهام واشد برم یه چیز با کلاس آینده دار بخورم .
بهروز بهروز     چهارشنبه, ‏1387/10/18 ‏11:55:44

سلام
علیرضا واقعا باور نکردنی است که اجداد ما چقدر با شعوربودند چقدر در هر مورد با کلاس عمل کرده اند  یعنی یه دوغ ساده چقدر برا بدن مفیده و در مقابل کوکا چه زهر ماریه من وقتی اطلاعات بالا را نگاه کردم دیدم تا حالا در حال خودکشی ارام بودم و خودمم هم نمی دونستم  .علیرضا آیا در مورد پیتزا و سوسیس و .... بعضی از غذاهای دیگر هم میشه همچی آماری داد تا بچه ها (چه عرض کنم )باباهاشونم بخونند ببینند چه کوفتیه این غذا های باکلاس قبلی و شروع کنند در مورد غذاهای ملی واسه بچه ها تبلیغ کردن .علیرضا بیا واسه اشکنه یه اسم با کلاس درست کنیم مثلا ویجیت (سبزی)لیله(مخفف شنبلیله)پس اسمش بشه ویجیت لیله و تبلیغ کنیم خدا را چی دیدی  با پوکی استخوان (لطفادر مورد عوارضش هم بگو )که گوشزد کردی مردم هجوم بیارند و یه خدا پدر بیامرزی به ما برسه .
« نمایش همه نظرات »
« نمایش همه صفحات »

املاک A4A: طراحی سئو