کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
... پس از تو هجوم گریه و درنگ بغض زمان پس از تو درغبار غروب ، شکست انحنای افق پس از تو...

جزئیات بیشتر...
کتاب خوانی در ملل مختلف..
...

جزئیات بیشتر...


1.اسرارهفت چاکرا(چاکرای اول)
« 16171 بازدید »

شرح: روح عشق     چهارشنبه, ‏1391/04/14 ‏08:20:22


از آنجا که هفت کالبد وجود دارد؛بنابراین هفت چاکرا (مرکز انرژی) هم وجود دارد و هر چاکرایی از راه ویژه ای با کالبد مربوطه در ارتباط است.
چاکرای کالبد فیزیکی اولین چاکرا است وبا کالبد فیزیکی ارتباط دارد.این چاکرا دو قابلیت دارد؛
اولین قابلیت آن قابلیتی طبیعی است که به هنگام تولد به ما داده شده است.قابلیت دیگر آن از طریق مدیتیشن کسب میگردد.
قابلیت اصلی این چاکرا میل جنسی کالبد فیزیکی است .
اولین پرسشی که در ذهن جوینده مطرح میشود این است که در قبال این اصل مرکزی چه باید کرد؟
این چاکرا قابلیت دیگری دارد (براهما چاریا؛تجرد)که از طریق مدیتیشن دست یافتنی است.میل جنسی امکان طبیعی است وبراهما چاریا دگرگونی آن است.هر چه بیشتر ذهن بر امیال جنسی متمرکز شود رسیدن به استعداد بیکران براهما چاریا مشکلتر میشود.
این بدان معنی است که ما میتوانیم از امکانات فطری که در اختیارمان قرار داده شده به دو صورت استفاده کنیم.میتوانیم آنها را به همان صورتی که طبیعت در ما قرار داده به کار ببریم –ولی آنوقت فرایند تکامل معنوی نمیتواند آغاز شود...یا این وضع را دگرگون کنیم.تنها خطر در مسیر تحول احتمال شروع پیکار با مرکزفطری ماست.
اولین مانع آن است که اگرمدیتیتورفقط به بعد طبیعی امور بپردازد؛نمیتواند به قابلیتهای بیکران کالبد فیزیکیش برسد.ودر نقطه شروع درجا میزند.از یک طرف نیازی هست واز طرف دیگر ممنوعیتی که سبب نزاع مدیتیتور با میل جنسی میشود.
جلوگیری وممنوعیت مانعی در راه مدیتیتور وگشودگی چاکرای اول است تحول نمیتواند با وجود جلوگیری انجام پذیرد.
ادراک یا آگاهی موضوع را حل میکند.تحول وقتی اتفاق میافتد که از درون شروع به درک میل جنسی میکنید.دلیل این امر این است که تمام ماهیتهای طبیعی ؛ بدون بینش وعاری از هوش در درونمان قرار گرفته اند که اگر از آنها آگاه شویم؛تحول شروع میشود.
آگاهی کیمیاست....کیمیای تغییرات ودگرگون کردن....اگر آگاهی شخص نسبت به امیال جنسی وتمام احساساتش؛با تمام ادراک وفهم باشد؛آنگاه براهماچاریا به جای میل جنسی در او متولد میشود.اگرکسی در کالبد اولیه اش به براهما چاریا دست نیابد؛کار کردن بر قابلیتهای مراکز دیگر مشکل است.
"اوشو"
مرکز چاکرای اول در بدن بین مقعد وجهاز تناسلی است واز آن به اسم چاکرای مولاد هارا یا چاکرای ریشه نیز نام برده میشود.
رنگ آن قرمز وبه طرف زمین باز شده وانرژی را از سطح کره خاکی دریافت میکند. پس ایستایی وحیات ما در زندگی مادی وابسته به این چاکرا است وکاملا سیستم ایمنی بدن را تحت سیطره خود دارد.
کسانی که روشن بین هستند میتوانند از شدت وضعف این چاکرا طول عمر شخص یا مدت اتصال به زندگی وحیات انسان را مشخص کنند.


ادامه مطلب از کتاب چاکرا درمانی نوشته دوریان ویچرو

وقتی چاکرای ریشه پاک باشد، نورهای بلورین سفید رنگی آمیخته با سایه های شفاف و درخشان از نور سرخ در آن می درخشد . چاکرای ریشه ی پاک مانند یاقوت درخشانی در زیر نور است ، اما وقتی آلوده باشد ، چاکرای ریشه ، رنگ قرمز تیره و کدری پیدا می کند.
چاکرای ریشه به امور مربوط به حفظ و نگهداری جسم مربوط است و افکار و احساسات درموارد زیر بر آن اثر می گذارد:
مسائل مالی،اقتصاد ، قمار ، بخت آزمایی و همه ی امور مالی ،شغل و حرفه ،خانه، تمایل به نقل و انتقال ، احساس امنیت ، شرایط و انرژی خود خانه ، ترتیب چیدن وسائل در خانه (فنگ شویی)،امنیت جسمانی،نیازها : خوراک کافی، لباس مناسب .
ترس های مربوط به برآورده نشدن نیازهای جسمانی چاکرای ریشه را کوچک و تیره و آلوده می کند . تو با نگرانی هایت در مورد پول ، شغل و دارایی هایت چاکرای ریشه را می گیری و مسدود می کنی . این امر باعث احساس کمبود و محدودیت می شود . احساس این که «هیچ وقت به اندازه ی کافی ندارم» چاکرای ریشه ی مسدود و گرفته معمولاً باعث پیشگویی های منفی و درگیری های مالی می شود.
نگرانی و افکار منفی درباره ی پول ، شغل و دارایی همه چیزهایی که در افکار افراد پر کار وجود دارد چاکرای ریشه ای ایجاد می کند که بسیار تیره و تار و خیلی بزرگ است .
خوب، داشتن چاکرای ریشه بزرگ اشکالی ندارد . در واقع ما در ادامه ی این کتاب روی بزرگ کردن و وسعت بخشیدن به تمام چاکراها کار می کنیم، مشکل زمانی رخ می دهد که اندازه ی تمام چاکراهای شما با هم به شدت فرق داشته باشند . این افکار منفی ایجاد عدم تعادل می کند، چون یک یا دو چاکرا را بزرگ تر از چاکراهای دیگر می کند . پاکسازی چاکراها به تو کمک می کند که همه ی چاکراهایت را متعادل کنی و کاری کنی که همه ی آنها به یک اندازه و پاک باشند .

تهیه کننده سند: فرحناز

نظرات بازدید کنندگان (1 نظر)    

آپارتمان A4A: طراحی سئو