کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
من بودم و سیاهی شب های بی صدا من بودم و سکوت زخمی آهنگ های تو من بودم و گریه در عمق غربتم...

جزئیات بیشتر...
1.اسرارهفت چاکرا(چاکرای اول)
روح عشق چهارشنبه, ‏1391/04/14 ‏08:20:22 از آنجا که...

جزئیات بیشتر...


2.اسرارهفت چاکرا(چاکرای دوم)

« 9956 بازدید »

شرح: روح عشق     پنج شنبه, ‏1391/04/15 ‏13:11:57

کالبد دوم : کالبد اتری یا حسی است. کالبد دوم به چاکرای دوم مرتبط است.این کالبد نیز دوقابلیت دارد.ترس ؛تنفر ؛عصبانیت وخشونت قابلیتهای طبیعی آن هستند.

اگر فردی در دومین چاکرا درجا بزند؛در آنصورت تحول در مسیر کاملا متضاد-محبت- شجاعت ودوستی-رخ نخواهد داد.مانع دوم در مسیر مدیتیتور؛تنفر –عصبانیت وخشونت است ومسئله دگرگونی آنها است.
در اینجا هم اشتباه مشابهی صورت گرفته است.یک نفر میتواند عصبانیت خود را بروز دهدوتخلیه کند ودیگری قرار است عصبانیتش را بروز ندهد.یکی کاملا ترسو میشود ودیگری مانع ترسش میگرددونمایشی از شجاعت نشان میدهد.ولی هیچکدام از این دو به دگرگونی نمیرسند.
وقتی ترس وجود دارد باید قبولش کرد؛پنهان کردن وجلوگیری کردن از آن هیچ سودی ندارد.
اگر خشونتی هست مخفی کردن آن با پوشش عدم خشونت هیچ فایده ای ندارد.سر دادن شعار عدم خشونت در وضعیت خشونت درونی تغییری ایجاد نمیکند.نتیجه این است که خشونت باقی میماند.
این وضعیتی است که به طور فطری در دومین کالبدمان قرار داده شده است.وکاربردهای خودش را دارد.-همانگونه که میل جنسی نیز دارای مفهوم است؛کالبد های فیزیکی دیگر ؛از طریق میل جنسی ایجاد میگردد.پیش از  از بین رفتن یک کالبد فیزیکی ؛طبیعت برای ایجاد دیگر کالبدها تدارکاتی دیده است.
ترس ؛عصبانیت ؛ وخشونت همگی در سطح دوم لازم است.در غیر این صورت انسان نمیتواند بقا پیدا کند واز خودش حفاظت نماید.ترس انسان را محفوظ میدارد-عصبانیت در کشمکش با دیگران کمکش میکند.وخشونت از خشونت دیگران رهایش میکند.
تمام اینها خصوصیات کالبد دوم هستند وبرای بقا ضرورت دارند.ولی ما معمولا همینجا متوقف میشویم وجلوتر نمیرویم.اگر کسی به ماهیت ترس واقف شودبه شجاعت میرسدودر صورتیکه ماهیت خشونت را درک کند به عدم خشونت میرسد.وبطور مشابه با درک عصبانیت ؛خصوصیت بخشایش رشد میکند.
در حقیقت ؛عصبانیت یک روی سکه است وبخشش روی دیگر آن...هر کدام پشت دیگری مخفی میشود...اینها قابلیت دومین کالبد هستند.پس مدیتیتورباید خصوصیاتی را که طبیعت به او داده تغییر دهد. به خاطر تحقق این امر ضرورت ندارد برای درخواست از دیگران به راه بیفتد؛ شخص باید به جستجو وکنکاش درون خودش ادامه بدهد.همه میدانیم عصبانیت وترس اشکال ومانع هستند.چطور ممکن است انسانی ترسو جوینده حقیقت باشد. چنین فردی به گدایی حقیقت میرود.او در آرزوی این هست که کسی حقیقت را به او بدهد.بدون اینکه مجبور باشد به سرزمین ناشناخته برود.
(اوشو)
چاکرای دوم یا سواد هیستا دارای رنگ نارنجی وبروی استخوان دنبالچه قرار گفته ...ترس وتنفروکینه وعصبانیت وهمچنین مسائل جنسی غیر متعارف این چاکرا را ضعیف میکند.
روحهای سرگردان خیلی زیادی در اطراف ما هستند که به علت وابستگی به جهانهای والا نپیوسته اند انها با استفاده از این دو چاکرا میتوانند بر اثر نقطه ضعفهای ما از این دوچاکرا استفاده کرده وکنترل شخص را بدست بگیرندوشخص را وادار میکنند که کارهایی انجام دهند که آن روح در زمان حیات علاقه داشته ومعمولا از این طریق بیماریهای دروغین را در شخص ایجاد میکنند.وبا  ایجاد انرژیهای سنگین (نه منفی) سلامتی فرد را به مخاطره میاندازند.
طرز دفع این انرژی ها بسیار مشکل هست وباید توسط شخص آگاه به مسائل انرژی سنگین برطرف گردد.

ادامه مطلب از کتاب چاکرا درمانی نوشته دوریان ویچرو
دومین چاکرای اصلی ، بین ناف ، و انتهای ستون مهره ها قرار دارد چاکرای خاجی کمی تندتر از چاکرای سرخ ریشه می چرخد و از این رو رنگی در مایه های زیبایی از نارنجی دارد . چاکرای متعادل و پاک خاجی از درون با نوری کم رنگ و سفید درخشان می درخشند . چاکرای خاجی آلوده ، رنگ نارنجی سوخته ای دارد .

چاکرای خاجی تحت تاثیر افکار و احساسات در خصوص موارد زیر است :
تمایل شدید به لذت های جسمانی ، غذا ، نوشیدنی ، مسائل جنسی یا لذت جویی
اعتیادات : مواد مخدر ، الکل ، غذا و مواد دیگر
بدن خود: عادت های ورزشی ، الگوهای خواب ، وزن، سلامتی و افکار مربوط به ظاهر فرد .
اگر در مورد موضوعی مربوط به بدن خود نگران باشی ، چاکرای خاجی چروکیده و آلوده می شود . در نتیجه احساس خستگی  شدید و بی حالی و حوصلگی می کنی. از طرف دیگر، اگر مداوم در مورد بدنت فکر کنی ، چاکرای خاجی آلوده و بزرگ می شود . باز هم بزرگ شدن آن اشکالی ندارد ، اما ما می خواهیم کاری کنیم که تمام چاکراها پاک و یک اندازه باشند

تهیه کننده سند: فرحناز

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو