کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
من بودم و سیاهی شب های بی صدا من بودم و سکوت زخمی آهنگ های تو من بودم و گریه در عمق غربتم...

جزئیات بیشتر...
سلامت روانی دانشجویان خوابگاهی بیشتر در معرض تهدید است
دانشجویانی که نزد خانواده خود زندگی می کنند نسبت به دانشجویانی که در...

جزئیات بیشتر...


3.اسرارهفت چاکرا(چاکرای سوم)
« 6203 بازدید »

شرح: روح عشق     دوشنبه, ‏1391/04/19 ‏10:44:38
سومین کالبد ؛کالبد سماوی است.این یکی هم دو بعد دارد.ابتدا کالبد سوم در اطراف تردید وتفکر میچرخد.در صورتی که این دو تحول یابند؛ تردید به یقین وتفکر به آگاهی تبدیل میشود.اگر تردیدها سرکوب شود هرگز به یقین نمیرسیم .
اگر چه بما توصیه شده تردیدها را فرو بنشانیم وآنچه را میشنویم قبول کنیم اما کسی که تردیدهایش را سرکوب کند هرگز به یقین نمیرسد.چون هرچند تردید سرکوب شده ولی در درون وجود دارد.وتمام انرژی حیاتی را میبلعد.باورها جایگزین ترس از شک وتردید میشوند.
مجبوریم خصوصیات تردید را درک کنیم.مجبوریم آن را زنده نگه داریم وبا آن همراهی کنیم.آن وقت روزی به نقطه ای میرسیم که در مورد خود تردید شک میکنیم؛در این لحظه یقین آغاز میگردد.
نمیتوانیم بدون عبوراز فرایند تفکر ؛به روشنی ووضوح تشخیش دهیم. افرادی هستند که فکر نمیکنند وافراد دیگری که آنها را به فکر نکردن تشویق میکنند ومیگویند...فکر نکنید وهمه افکار را دور بریزید.
کسی که فکر کردن را متوقف میکند در جهالت وایمان کورکورانه فرو میرود.این حالت واضح وروشنی نیست.قدرت تشخیص فقط بعد از عبور از میان فرایند بسیار دقیق تفکر تحصیل میشود.
مفهوم تشخیص چیست...تردید همیشه درافکار حاضر است وهیشه غیر قطعی است بنابراین کسانی که زیاد می  اندیشند هرگز نتیجه گیری نمیکنند.فقط زمانیکه قدم به خارج از چرخه افکار می گذارند میتوانند نتیجه گیری کنند.تصمیم از حالتی از وضوح ؛ که در ورای فکر است حاصل میشود.
تفکرات هیچ ارتباطی با نتایج ندارد. کسی که همیشه مشغول تفکر است هرگز به نتیجه نمیرسد.به همین جهت همواره این طور بوده که آنها که تفکرات کمتر در زندگیشان بوده بسیار ثابت قدمترند.در حالی که کسانی که بیش از حد تفکر میکنند فاقد ارده اند.
در هر دو سو خطر وجود دارد.آنها که فکر نمیکنند با انجام هر آنچه که تصمیم به انجام آن دارند زندگی میکنند ؛به این دلیل ساده که هیچگونه فرایند فکری که در آنها ایجاد شک کند ندارند.
کوته فکران ومتعصبان جهان؛بسیار فعال وپر انرژی هستند وهیچ مسئله ای برایشان تردید برانگیز نیست؛هرگز فکر نمیکنند...اگر حس کنند با کشتن هزار نفر دستیابی به بهشت صورت میگیرد ؛ فقط بعد از کشتن هزار نفر آرام میگیرند ونه قبل آن.
هرگز برای فکر کردن راجع به انچه انجام میدهند توقف نمیکنند؛بنابراین هیچگونه تردید ودودلی در آنها وجود ندارد.برعکس انسانی که می اندیشد ؛بجای تصمیم گیری ونتیجه گیری ..همیشه به فکر کردن میپردازد.
اگر درهای وجودمان را به دلیل ترس از افکار ببندیم؛فقط ایمان کورکورانه برایمان باقی میماند.این بسیار خطرناک ومانع بزرگی در مسیر مدیتیتور است.
آنچه موردنیاز است نظر و رای هوشیارانه وافکار واضح واستوار هست وانچه به ما اجازه نتیجه گیری بدهد.این مفهوم تشخیص است ...روشنی ...وضوح ....آگاهی
تشخیص به مفهوم تکمیل قدرت تفکر است؛ به معنای این هست که با چنان جزئیاتی از میان افکار عبور کرده ایم که تمامی تردیدها روشن شده اند.حالا فقط اراده خا لص باقی مانده است.
چاکرای مربوط  به کالبد سوم مانی پورا است...تردید واعتماد دو شکل ان هستند زمانی که تردید متحول شد  نتیجه اش اعتماد است.
ولی به خاطر داشته باشید که اعتماد متضاد تردید نیست.اعتماد خالصترین وبیکران ترین رشد تردید است.اعتماد منتها درجه تردید است .جایی که تردید هم از بین میرود ؛اعتماد متولد میشودچون در اینجا  تردید حتی به خودش هم شک نموده ودر این راه خودکشی میکند.
(اوشو)
چاکرای سوم یا مانی پورا دارای رنگ زرد است ..جایگاه ان دو انگشت بالاتر از ناف است.ضعف این چاکرا بروی تمامی اعضائ داخلی شکم تاثیر گذار است. انچه برای خود میپسندی برای دیگران بپسند وهر انچه برای خود نمیپسندی برای دیگران مخواه در صورت رعایت کردن این صحبت چاکرای سوم شما آرام وسالم میماند....زیاده خواهی وزیاده طلبی این چاکرا را دوچار مشکل میکند.....

ادامه مطلب از کتاب چاکرا درمانی نوشته دوریان ویچرو
این چاکرا سریع تر از چاکرای ریشه و خاجی می گردد و از این رو رنگ زرد شفافی دارد . چاکرای شبکه ی خورشیدی پاک و متعادل مانند گوی خورشیدی می ماند، که نوری زرد و سفید درخشان از خود می تاباند . وقتی چاکرای شبکه ی خورشیدی آلوده شده ، رنگ زردی پیدا می کند که لکه هایی از سیاه و قهوه ای هم در آن دیده می شود .
اگر نگران این هستی که دیگران تو را کنترل کنند یا بر تو مسلط باشند، در این صورت چاکرای شبکه ی خورشیدی تو زرد تیره و کوچک می شود . اگر در این مورد قدرت پیدا کردن نگرانی هایی داشته باشی ، چاکرای شبکه ی خورشیدی تو بزرگ و زرد کدر و تیره می شود

تهیه کننده سند: فرحناز

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو