کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
مادر ای بهار جاودان و همیشه سبز که بوی گلهای محبت را با تمام وجود از درون تو ای بهار می شنوم ...

جزئیات بیشتر...
12 نکته ی جالب در مورد کاخ سفید
کاخ سفید به عنوان ی کی از بنا هایی که همیشه مورد توجه سیاسی بوده است...

جزئیات بیشتر...


کلیاتی درباره میوه به
« 3298 بازدید »

شرح: میوه بـِه دارای گوشت خشک و کرکی است که طعمی ترش و تقریباً گس دارد .میوه رسیده زرد رنگ ، گرد و یا به شکل گلابی است و در سطح آن پوشیده از کرک بوده و دارای طعمی مطبوع ، شیرین و یا کمی ترش است.. با این حال وقتی به پخته می‌شود بو و طعمی بسیار خوش دارد. برای کمپوت مناسب است و بصورت مربا و مارمالاد نیز کاربردی عالی دارد.

تا آنجا که می‌توانید درشت ترین میوه را انتخاب کنید. میوه‌ها باید سفت باشند و در صورتی که قسمتی از آن ضربه خورده باشد به دلیل فعال شدن آنزیم‌ها  قهوه‌ای رنگ می‌شود. به همین دلیل باید حمل و نقل آنها با دقت کافی انجام شود. «به» مثل سیب ممکن است سبز کم رنگ یا مانند یک سیب طلایی زرد باشد.معمولاً به اول فصل سبزتر و به آخر فصل طلائی تر می باشد اما هر دوی آنها آماده طبخ هستند. می‌توان آن را در یخچال به مدت یک تا دو ماه نگهداری کرد پیشنهاد می‌شود به را همانند سیب در یخچال نگهداری کنید اما برای جلوگیری از فساد آنها را داخل چیزی بپیچانید.

به‌های عطری کوچک‌تر دارای پرزهایی روی پوستشان هستند که پس از شستن میوه به راحتی از بین می روند. مانند سیب و گلابی ، به را نیز می‌توان پوست کند و هسته آن را خارج نمود. طبخ به موجب بهتر شدن طعم آن می‌شود.

خواص تغذیه ای میوه به:
به سرشار از ویتامین‌های A و B و املاح آهکی و تانن است از این رو برای مبتلایان به بیماری سل غذای مطلوبی است.. به دارای پروتیین ، کربوهیدرات ، لیپید و آب است .میوه به منبع عالی ویتامین C است. زمانی به منبعی از یک ماده مغذی منبع عالی گفته می‌شود که 20درصد یا بیشتر از نیاز روزانه به آن ماده مغذی در صورت مصرف تامین شود. این میوه به دلیل داشتن فیبر فراوان فراهم کننده بخش مهمی از نیاز روزانه به فیبر رژیمی است. فیبر با افزایش حجم مواد دفعی به سلامت دستگاه گوارش کمک می‌کند. طعم گس به دلیل تانن زیاد موجود در است.

ترکیبات شیمیایی: یک میوه متوسط «به» به اندازه 90 گرم شامل 52 کیلو کالری انرژی است و 37/0 گرم پروتئین،  08/14 گرم کربوهیدرات، 09/0 گرم چربی و 7/1 گرم فیبر رژیمی دارد.

علاوه بر آن در 100 گرم میوه به مواد زیر موجود است :


آب                            83 گرم
مواد قندی                   10 گرم
مواد نشاسته ای            5 گرم
کلسیم                        10 میلی گرم
فسفر                        17 میلی گرم
آهن                         0/8 میلی گرم
پتاسیم                      195 میلی گرم
سدیم                      5 میلی گرم
ویتامین آ                 40 واحد
ویتامین ث               15 میلی گرم
ویتامین ب 1           0/02 میلی گرم
ویتامین ب 2          0/03 میلی گرم
ویتامین ب 3         0/2 میلی گرم

نویسنده:  سیما صالح
www.behsite.ir

تهیه کننده سند: Pani

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو