کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
می رسد روزی که بی من روز ها را سر کنی می رسد روزی که مرگ عشق را باور...

جزئیات بیشتر...
تحرک شدید از خطر سرطان سینه می کاهد
تحقیقات در آمریکا نشان می دهد که ورزش های نفسگیر ظاهرا می تواند در...

جزئیات بیشتر...


عسل، شهد شگفت
« 4534 بازدید »


تصویر
شرح: عسل یک داروی شیرین است. درحقیقت قدیمی ترین شیرین کننده­ای است که بشر مورد استفاده قرار داده. معمولا می توان از عسل به عنوان جانشین شکر در نوشیدنی­ها و غذاها استفاده کرد. اما علاوه بر همه این­ها عسل دارای خواص درمانی شگفت­انگیزی نیز هست.
و خدا به زنبور عسل وحی کرد که از کوه­ها وسقفهای رفیع منزل گیرید. وسپس از میوه های شیرین ( وحلاوت گلهای خوشبو ) تغذیه کنید وراه پروردگارتان را با اطاعت بپوئید آنگاه از درون آنها شربت شیرینی به رنگهای مختلف بیرون آید که در آن شفاء مردمانست دراین کار نیز آیت قدرت خدا برای متفکران پیداست." سوره نحل آیه 68-69


تکیه واعتماد بر داروهای تجاری که حاوی میزان زیادی از مواد شیمیائی است می تواند برای سلامتی ما مضر باشد. خدا راشکرکه خداوند به ما آموخته است که مادر طبیعت چگونه می تواند ما را از درد و رنج آزاد کند.


عسل ترکیبی از شکرها مانند گلوکز وفراکتوز و مواد معدنی مانند منیزیم ، پتاسیم ، کلسیم ، کلرید سدیم ، سولفور آهن وپتاسیم است.عسل حاوی ویتامینهای B1,B2, C,B6,B5 و B3 که انها مطابق خصوصیات شهد وگرده افشانی گل تغییر می کنند.گذشته از آنچه در بالا گفته شد، مس، ید، و روی در میزان کم عسل نیز موجود است. انواعی از هورمونها در عسل نیز نشان داده شده است.


تقریباً نیمی از رژیم غذایی بشر مستقیم یا غیر مستقیم از گرده افشانی زنبورها گرفته شده است. امروزه زنبورهای عسل قسمت ضروری سلامت اقتصاد کشاورزی هستند.


اگرشما حساسیت دارید عسل می تواند مفید باشد. اگرعسلی که درمنطقه تان هست را بخورید ممکن است که از حساسیتهای فصلیتان پیشگیری کند.زنبورها از گیاهان محلی گرده افشانی می کنند و سرانجام عسل ایجاد می شود.


عسل ممکن است برای پوست تان مفید باشد .عسل قدرت جذب آب را دارد. شما می توانید عسل را جایگزین ماسکهای آلفا هیدروکسی کنید (آلفا هیدروکسی گروهی از ترکیبات اسیدی هستند که از منابع مختلفی مانند قندهای میوه وشیر یافت می شوند وهمچنین در عسل نیز می توان پیدا کرد زیرا عسل حاوی اسید گلیکولیک است) وآن حاوی میزان بالایی از اسید است و همچنین پوستهای حساس را نیز محافظت می کند.


شما می توانید عسل را به عنوان ماسکهای مرطوب کننده پوست و موهایتان استفاده کنید. به عنوان یک حالت دهنده موعسل را با روغن زیتون مخلوط کنید و آن را به کار برید. قبل از خروج از خانه حتماً موهایتان را کاملاً بشوئید .


اگر شما گلو درد دارید عسل بخورید.زیرا عسل خاصیت ضد تورم طبیعی دارد.


عسل به التیام سریع زخم کمک می کند. آن همچنین مواد شیمیائی متفاوتی دارد.مواد شیمیائی که در غذاها وگیاهان یافت می شود و ویروسها را می کشد( ونیزاین مواد بدن انسان را در برابر ویروسها محافظت می کند).باکتری ها و قارچها یک جانشین خوب برای پانسمان و مرهم گذاشتن بر زخم است. مزه ای که شاید ذهن انسان را از درد منفک کند.


در این جا شواهدی موجود است که نشان می دهد عسل رقیق در آب به معده شما کمک می کند و از کم آب شدن بدن جلو گیری می کند.
خواص مقابله با میکروبها

آیا شما بریدگی دارید ؟ عسل یک ضدعفونی کننده طبیعی است . سایت مجله پزشکی بیش از 600 مورد در درمان زخم با عسل را بیان می کند.با استفاده از عسل درزخمهایتان از عفونت پیشگیری می کنید.عسل عامل ضدمیکروبی است که با کشتن باکتریهای اطراف زخم از عفونت جلوگیری می شود. قبل از گذاشتن عسل روی زخم ، ممکن است زخم داغ شود پس اول امتحان کنید و بعداً عسل را بر روی زخم بگذارید تعداد زیادی از باکتریها نمی توانند درعسل زنده بمانند همچنین زخم التیام می یابدو آماس وتورم تسکین می یابد و بافتها می توانند دوباره رشد کنند.


عسل می تواند در درمان زخم مؤثر باشد یعنی در اروپا عسل در درمان زخمها خصوصاً زخم معده به کار رفته است.


مطالعات نشان داده اند که سوختگی ها نیز با عسل درمان می شود فایده عسل این است که نه تنها از وقوع عفونت پیشگیری می کند بلکه درحقیقت پوست را سریعاً التیام می بخشد .. از آنجایی که شکر در عسل جذب آب می شود عسل برخی رطوبتها را حفظ می کند وهمچنانکه باکتری ها ودیگر میکروبها نمی توانند در غذا رشد کنند.


چگونه عسل به التیام زخم ها کمک می کند ؟

هنگامی که عسل با آب ( رطوبت ) بدن در تماس قرارمی گیرد. آنزیم گلوکز اکسید که به وسیله زنبورها به عسل اضافه شده ، به آرامی ماده ضدعفونی کننده پراکسید هیدروژن ( آب اکسیژنه )رادر حدی که برای اثر درمقابل باکتریها کافی بوده ولی آسیبی به بافتها نمی رساند ، آزاد می کند.عسل نه تنها ضد باکتری است ، بلکه مایعات بدن ومواد غذائی را به سوی محل زخم جذب نموده وبه رشد سلول در این ناحیه کمک کرده واز تشکیل پوسته خشک روی زخم در اثر خشک شدن سطح خارجی زخم جلوگیری می کند .


خاصیت اسمزی عسل باعث جذب مایع بدن وتشکیل فیلمی از مایع مزبور بین بافت زخم و پانسمان آن می گرددو باعث می شود که پانسمان بدون درد از زخم جدا گردد بدون اینکه سبب پاره شدن سلولها درحال رشد مجدد گردد.در ژورنالهای پزشکی گزارشهائی از زخمهای وسیع بستر موجود است که پس از درمان با عسل ، بدون تشکیل پوسته اثر زخم درمان شده اند که در صورت عدم این نوع درمان نیاز به پیوند پوست می داشتند .


دردرمان اسهال عسل به تأمین مجدد آب بدن کمک کرده وخیلی سریعتر اسهال ، استفراغ ودل آشوب ( دل به هم خوردگی) رارفع می کند. خواص ضد باکتریائی عسل چه به صورت خاصیت پراکسیدی وچه غیر پراکسیدی آن ، در آزمایشگاه برعلیه نژادهایMRSA باکتریها ، که خبیثانه درمقابل آنتی بیوتیکها مقاومت دارند وگاهی موجب بسته شدن بخشهای بیمارستانها می شوند ، مؤثر ومفید می باشد.


دیگر منافع عسل

هضم شونده آسان : چون مولکولهای عسل می تواند به دیگر شکرها تغییر یابد یعنی (فراکتوز به گلوکزاست)


عسل به آسانی توسط حساسترین معده ها هضم می شودبا وجود اینکه خود عسل دارای حجم بالایی اسید است.عسل به عملکرد بهتر کلیه ها وروده کمک می کند.


منبع خوب آنتی اکسیدان :

عسل نقش خوبی را در پیشگیری از سرطان و نیز بیماری های قلبی ایفا می کند .


چگونگی پائین آوردن سطح کالری:

زمانی که کیفیت عسل با همان اندازه از شکر مقایسه شود عسل 40% کمتر به بدن کالری می رساند.گرچه عسل انرژی بیشتری به بدن می رساند، اما وزن افزایش نمی یابد.


به سرعت در سرتاسرخون پخش می شود :

زمانی که عسل با آب ولرم همراه می شودعسل در 7 دقیقه درتمام گردش خون پخش می شود.مولکولهای آزاد عسل عملکرد مغز را بهتر می سازد از آنجایی که مغز بزرگترین مصرف کننده شکراست بنابراین فرسودگی را کاهش می دهد.


نقش محافظتی در تشکیل خون: عسل قسمت مهمی از انرژی مورد نیاز بدن را برای تشکیل خون فراهم می کند به علاوه آن به تمیز کردن خون کمک می کند .عسل برخی عوامل مثبت در تنظیم و تعدیل گردش خون ایجاد می کند. عسل همچنین به عنوان محافظ ازمویرگها و عامل جلوگیری از تصلب شرائین عمل می کند.عسل، دشمن باکتری ها

باکتری کشها خاصیتی دارند که عوامل باز دارنده نامیده می شوند.تجارب به کارگرفته شده درعسل نشان داده عسل زمانی که در آب رقیق می شودخواص باکتری کشی آن دوبرابر افزایش می یابد. آن جالب توجه است که بدانید زنبورهای مهاجر تازه متولد شده باعسل رقیق شده توسط زنبورهای مسئول برای زنده ماندن تغذیه می شوند گویی که اینها این خصوصیت عسل را می شناسند.ژله سلطنتی :

ژله سلطنتی ماده ای است که توسط زنبوران کارگر داخل کندو تولید شده و از ژله سلطنتی برای ایجاد ملکه استفاده می شود .داخل پله سلطنتی شکر ، پروتئین ، چربی ها و ویتامینها هستند. آن دربرطرف کردن نقص بافتها و سستی بدن استفاده می شوند.

البته واضح است که انسان نیز با تکنیکهایی به نفع خودش در این امر مهم دخالت می کند.

منبع : http://islamic-world.net/sister/htm15

برگردان و تدوین: پردیس کسرائی

تهیه کننده سند: Mehdi

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو