کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
هم اکنون دگر چگونه ، با که بتوان گفت ؟ ! که در ظلمت سکوت در غربت حجیم فقدان آن...

جزئیات بیشتر...
موسیقی از زبان استاد محمد حسین شهریار
بـزن که سـوز دل ما به سـاز می گویی ز ساز دل من...

جزئیات بیشتر...


خوراکی های ضد سرطان
« 9567 بازدید »


تصویر
شرح: گرچه هنوز روش مداوایی قطعی برای انواع سرطان پیدا نشده است، اما پزشکان معتقدند که تغذیه سالم می تواند انسان را در مبارزه این بیماری کمک کند.


تحقیقات نشان می دهد که بیمارانی که مبتلا به گونه ای از این بیماری هستند با تغذیه صحیح و رژیم گیاهی می توانند نه فقط عمر خود را افزایش دهند، بلکه شانس خروج این بیماری از بدن خود را بیشتر کنند.

مصرف کمتر گوشت قرمز، پرهیز از خوردن چربی زیاد، ترک سیگار، نوشیدن کمتر الکل و ورزش مرتب تنها مواردی نیست که یک فرد برای دوری از سرطان به آنها بپردازد، بلکه فرد می تواند برای پیشگیری یا مبارزه با سرطان، چنین خوراکیهایی را از فهرست رژیم غذایی خود حذف کرده و موارد سالمتری را به آن اضافه کند.

در زیر فهرستی از این خوراکیها به چشم می خورند:

گوجه فرنگی
به غیر از ویتامین C، گوجه فرنگی حاوی موادی است که از رشد سلولهای سرطانی جلوگیری می کند. طی تحقیقات به عمل آمده، این میوه می تواند با سرطانهای ریه، رحم، پروستات و دهان مقابله و از آنها پیشگیری کند. این میوه در فهرست "رژیم غذایی مدیترانه ای" که به عنوان سالمترین فهرست غذایی جهان شناخته می شود، نیز قرار دارد. حداقل مصرف یک نصفه گوجه فرنگی در روز توصیه می شود.

انواع کلم
کلمهای بروکلی، قرمز، برگی و گل کلم نیز قابلیت مبارزه با پیشرفت سرطان را دارند. کلمها به جز اینکه حاوی کلسیم فراوان هستند، می توانند در بدن ضد سلهای سرطانی عمل کنند. پزشکان توصیه می کنند که هر شخص، چه بیمار سرطانی و چه انسان سالم، حداقل 200 گرم کلم در هفته مصرف کند.

اسفناج
این سبزی که جزو دسته سبزیجات تیره قرار دارد، حاوی ویتامین C و کاروتین بتا می باشد. در علم پزشکی ترکیب این دو می تواند از سرطان پیشگیری کند. همچنین اسید فولیک موجود در اسفناج می تواند برای بدن ماده ای حیاتی بشمار رود. سعی کنید هر هفته حداقل یکمرتبه این سبزی را به همراه غذایتان مصرف کنید.

سیر
این خوراکی نه چندان خوشبو یکی از معجزه آسا ترین خوراکیهای زمین بشمار می رود. تاریخ نشان می دهد که سیر از قدیم به عنوان دارویی برای بسیاری از بیماری ها کاربرد داشته است. سیر می تواند از رشد تومورهای سرطانی جلوگیری کند. پژوهشهای به عمل آمده نشان می دهد که زنان مبتلا به سرطان سینه ای که سیر را در فهرست غذایی خود قرار داده اند، یا دارای طول عمر بیشتر بودند یا موفق به شکست این بیماری شدند. برخی از پزشکان مصرف حداقل سه حبه سیر در هفته را توصیه می کنند.

مرکبات
این نوع میوه جات که شامل نارنگی، پرتغال، لیو شیرین و لیو ترش و ... می شوند، عمومآ بخاطر ویتامین C موجود در آنها شناخته شده اند. مصرف مرکبات نیز می تواند شرایط رشد تومورها را مشکلتر کند. در فصولی که مرکبات موجود است، مصرف آنها برای هر روز توصیه می شود.

توت فرنگی
پزشکان می گویند افرادی که توت فرنگی دوست دارند و آنرا بیشتر مصرف می کنند کمتر به بیماری سرطان دچار می شوند. مواد قرمز رنگ این میوه خوشمزه در بدن خونسازی کرده مانع رشد سلهای سرطانی می شود.

انگور
موادی که در داخل پوست نازک انگور موجود است قادر به کشتن سلولهای سرطانی می باشد. به گفته پزشکان، انگور سیاه پوست مقوی تری دارد و می تواند حتی به عنوان دارویی برای مبارزه با سرطان استفاده شود. استفاده روزانه این میوه می تواند شانس ابتلا به سرطان را تا حد قابل توجی پایین آورد.


BBC News , Nutrition.org , WebMD

"مجله الکترونیکی فریا" به عنوان لینک منبع

تهیه کننده سند: Pani

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو