کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
و من در پهنه ی این انتظار آشنا رفتنت را می بینم بی آنکه هرگز آمدنت را ... امّا هر...

جزئیات بیشتر...
خدا خر را آفرید
خدا خر را آفرید و به او گفت: تو بار خواهی برد، از زمانی که...

جزئیات بیشتر...


حلیم بخورید، شاگرد اول شوید
« 3175 بازدید »


تصویر
شرح: ایسنا : مصرف حلیم بعنوان وعده غذایی صبحانه، بازده تحصیلی کودکان را در مدرسه افزایش می‌دهد. نتایج یک تحقیق جدید نشان داده است: دانش آموزانی که صبحانه حلیم می‌خورند معمولا نمرات آنها در آزمونها و امتحانات مدرسه بهتر می‌شود.

این پژوهش که از سوی محققان کالج میدل بری انجام گرفته حاکیست؛ کودکانی که این رژیم غذایی را تا پیش از سومین سال تولدشان داشته باشند، در دوران مدرسه در امتحانات روخوانی و حل مساله نمرات بهتری دریافت می‌کنند.

گفتنی است، در تحقیقات گذشته نیز نشان داده شد که مصرف مواد غذایی غنی از چربی‌های امگا – 3 مانند ماهی می‌تواند توانایی‌های روخوانی، نوشتن و هجی کردن را در کودکان بهبود می‌بخشند.

این تحقیقات تاکید می‌کنند که ارتباط مهمی بین نوع غذا و نیروی مغزی وجود دارد. هم چنین تحقیق جدید مشخص می‌کند که سه سال نخست زندگی فرصتی مناسب برای تعیین برنامه‌های تغذیه‌ای است که انتخاب درست آنها می‌تواند تا پایان عمر در رشد فرد تاثیرات مفید و مثبتی داشته باشد.

تهیه کننده سند: Mehdi

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو