کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
شاید، روزی اگر می آمدی ... لبخند آن زمزمه ی فراموش شده ی کمرنگ تصنیف بی آوازه ی...

جزئیات بیشتر...
فرش های مدرن و زیبا *
...

جزئیات بیشتر...


آدامس بجوید تا هله هوله نخورید

« 2528 بازدید »


تصویر
شرح: " اصلا لب به غذا نمی زنم ولی در برابر هله هوله که نمیشه مقاومت کرد." معمولا این جمله، بهانه خیلی از آدمهایی است که از چاقی رنج می برند. اما پژوهش های اخیر نشان می دهند که با جویدن آدامس بدون قند می‌توان اشتیاق زیاد به مصرف تنقلات در طول روز را کنترل کرد.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا،‌ در این آزمایشات از گروهی داوطلب درخواست شد که 3 ساعت بعد از یک وعده ناهار مناسب و استاندارد تنقلات مصرف کنند و به آنها گفته شد هرچه قدر که از این تنقلات و هله هوله‌ها میل داشته باشند می‌توانند بخورند. پس از آن در یک بعدازظهر از این شرکت کنندگان درخواست شد که در هر ساعت در این دوره بین ناهار و زمان خوردن تنقلات به مدت 15 دقیقه آدامس بدون قند بجوند. در بعدازظهر دیگری این افراد از جویدن آدامس در این زمان مشخص منع شدند.

محققان با بررسی نتایج تحقیقات دریافتند: افرادی که به آنها اجازه داده شد آدامس بدون قند بخورند در مقایسه با گروهی که به آنها گفته شد نباید آدامس مصرف کنند، کمتر تنقلات می‌خورند و هم چنین بین دو وعده به دلیل جویدن آدامس 40 کالری انرژی مصرف می‌کردند.

در این تحقیق 115 مرد و زن در گروه سنی 18 تا 54 سال مورد مطالعه قرار گرفتند. این محققان هم چنین دریافتند: افرادی که آدامس می‌جویدند در بعدازظهر انرژی بیشتری داشته و کمتر دچار خواب آلودگی می شدند.

منبع: ایسنا

تهیه کننده سند: Mehdi

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو