کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
یک اتفاق بود روزی که آمدی و رهگذرانه درگاه را از غربت رهاندی روزی که آمدی و پنجره را در...

جزئیات بیشتر...
بریدا
رمان خارجی, پائولوکوئیلو, آرش حجازی/بهرام جعفری, کاروان, چاپ بیستم...

جزئیات بیشتر...


سردی هوا و سرما،فشار خون را افزایش می دهند.

« 4962 بازدید »

شرح: افت دما در زمستان باعث افزایش فشار خون به خصوص در افراد میانسال می شود.

به گزارش گروه ترجمه سلامت نیوز، توجه به تغییر فشار خون با توجه به تغییر فصول ، سالها مورد توجه بود ه است. اما این تاثیر تاکنون در جامعه میانسال به دقت بررسی نشده بود. در حالیکه مطالعات جدید نشان می دهد که فشار خون این افراد به طور موثری در فصول مختلف تغییر می کند.

سرعت افزایش فشار خون از 8/23 % در تابستان به 4/33% در زمستان ارتقا می یابد. این افزایش فشار در هر دو نوع فشار خون سیستولیک و دیاستولیک ملاحظه شده است و افراد میانسال و سالخورده بیشتر از بقیه افراد مستعد این تغییر فشار هستند. علت این ارتباط هنوز به درستی مشخص نشده است. از نظر محققان شاید هوای سرد، بر سیستم اعصاب سمپاتیک تاثیر داشته و باعث ترشح هورمون کاتکولامین می شود که همین هورمون در افزایش فشار خون ، سرعت ضربان قلب و کاهش پاسخ دهی رگ های خونی موثر است.

شاید این یافته بتواند توضیحی راجع به افزایش شیوع بعضی بیماری ها و مرگ ناشی از سکته، آنوریسم، پارگی رگ های خونی در فصول مختلف را توجیه کند و البته  پیشگیری لازم در برابر افزایش فشار خون و بروز عوارض ناشی از آن توصیه کند.

تهیه کننده سند: Pani

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو