کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
وقتی تو مثل همیشه سایه ی نگاه آرامت را از نوجوانه های عطشم دریغ میکنی نمی فهمی... و نمی...

جزئیات بیشتر...
بهشت در روح انسان
در بین شاگردان شیوانا زوج جوانی بودند که چهره ای فوق العاده شفاف و...

جزئیات بیشتر...


شگفتی پزشکان از وجود خون سبز در بدن یک بیمار

« 4086 بازدید »


تصویر
شرح: پایگاه اطلاع رسانی بریتانیا :
هنگامی که گروهی از جراحان کانادایی با بیماری روبرو شدند که خون سبز در رگ هایش جاری بود، سخت شگفت زده شدند. مجله پزشکی بریتانیا گزارش داد که این بیمار تحت عمل جراحی پا بود که در طی آن دچار خونریزی شد اما خون وی سبز تیره رنگ بود.

خون سبز این فرد، یادآور آقای اسپاک* در سریال علمی-تخیلی پیشتازان فضا بود که از نژاد ولکان ها بود و خون وی سبز رنگ بود. اما در این مورد، رنگ غیر طبیعی خون این مرد 42 ساله به دلیل داروهای ضد میگرنی بود که وی مصرف می کرد. جراحی پای این مرد با موفقیت دنبال شد و رنگ خون وی پس از قطع مصرف این داروها، به حال طببعی بازگشت.

سبز تیره

این بیمار مقدار زیادی از داروی ضد میگرن (200 میلی گرم در روز) موسوم به سوماتریپتان استفاده می کرد. این میزان سبب شده بود تا وی به یک حالت نادر دچار شود که در آن سلفور با هموگلوبین های حاوی اکسیژن در گلوبول های قرمز خون ترکیب شود.

براساس موردی که در مجله پزشکی بریتانیا تشریح شده است، پزشکان به سرپرستی دکتر آلنا فلکسمن از بیمارستان سنت پل در ونکوور نوشتند: "بیمار بدون هیچ عوارضی وقتی که مصرف داروی میگرن را قطع کرد، بهبود یافت."

این گزارش حاکی است که پزشکان پنج هفته پس از مرخصی وی از بیمارستان و توقف مصرف داروی میگرن مجددا وی را معاینه کردند و هیچ نشانه ای از سبز بودن خون وی نیافتند.

این مرد به دلیل زمین خوردن به بیمارستان مراجعه کرده و پزشکان تصمیم گرفتند وی را بلافاصله تحت عمل جراحی برای مداوای پای آسیب دیده اش قرار دهند.

*** براساس سریال تلویزیونی پیشتازان فضا که پیش از انقلاب در ایران نیز به نمایش درمی آمد، آقای اسپاک به این دلیل خون سبز رنگ داشت که در خون ولکان ها به جای آهن، مس حاوی اکسیژن بود. آقای اسپاک مادری از نژاد بشر داشت و پدری از نژاد ولکان که وی را قادر می ساخت، با وجود خون سبز عواطف بشری داشته باشد.


تهیه کننده سند: Mehdi

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو