کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
امروز میان این همه گریه ... فقط برای تو ... به شوق تو می نویسم . اگر که حال من اینست...

جزئیات بیشتر...
با خدا
برگرفته از فرهنگ برزیل شبی در خواب دیدم مرا می‌خوانند،...

جزئیات بیشتر...


چرا پلک می زنیم
« 6326 بازدید »


تصویر
شرح: سارا به سینا گفت: «بیا یک مسابقه بگذاریم. به هم نگاه کنیم و سعی کنیم پلک نزنیم. هر کسی توانست مدت طولانیتری پلک نزند، برنده است». بچهها مسابقه را شروع کردند. نتیجه مسابقه با مزه بود. تقریبا هر دو تا خیلی زود پلک زدند. سینا گفت: «سارا، تو میدانی ما چرا پلک میزنیم؟ اصلا این پلک زدن به چه دردی میخورد؟ پلکهای ما چه کار میکنند؟» سارا جواب داد: «فکر کنم پلکها از چشمهای ما مراقبت میکنند....
بعد هم ادامه داد: «من یک راه خوب برای پیدا کردن جواب سوالت دارم» و به سراغ یک دائرهالمعارف علمی رفت که تازه آن را هدیه گرفته بود. توی دایرهالمعارف اینطور نوشته بود:
سوال: چرا ما پلک (چشمک) میزنیم؟
جواب: آدمها با پلک زدن، چشمهایشان را خیس و نمناک میکنند. چشم باید همیشه خیس باشد تا سالم بماند. حالا چند نکته جالب درباره پلک زدن:
۱) بچه هایی که تازه به دنیا آمدهاند تقریبا دقیقهای یک بار پلک میزنند اما آدم بزرگها در هر دقیقه یعنی به اندازهای که شما از یک تا شصت آرام بشمارید، ۱۰ تا ۱۵ بار پلک میزنند.
۲) وقتی آدمها در حال دقت کردن به چیزی هستند، مثلا دارند یک سوزن را نخ میکنند، کمتر پلک میزنند.
۳) آدمها وقتی خسته و نگران هستند، بیشتر پلک میزنند.

تهیه کننده سند: روح‌اله

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو