کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
... نمی دانم اکنون که حادثه معنای تقدیر به خود گرفته دیگر به اتهام زمان ایمان آورده...

جزئیات بیشتر...
قسمتی ازدست نوشته‌های مهاتماگاندی
تصویر: گاندی در کنار چارلی چاپلین به یاد داشته باش من می...

جزئیات بیشتر...


ورود به زندگی خصوصی بیل گیتس
« 3773 بازدید »


تصویر
شرح: یل گیتس بنیانگذار و مغز همه کاره مایکروسافت که این روزها بازنشسته شده خانه خود را به عمارتی مملو از فناوریهای نوین تبدیل کرده است که خواندن ویژگیهای این خانه خالی از لطف نیست.
خانه بیل گیتس عمارت بزرگی است که عمده آن عملا در دل زمین جای گرفته و بیشتر به یک پناهگاه مجهز به هرگونه فناوری نوین قابل تصور شباهت دارد.
این عمارت که در جوار دریاچه واشنگتن واقع شده است در برگیرنده طیف بسیار وسیعی از امکانات و فناوریهای نوین است که شاید بیل گیتس در طول عمر خود حتی یک بار هم از آن استفاده نکند.
وجود انبوهی از امکانات و سامانههای فوق مدرن و از همه مهتر گرانقیمت همواره سارقان را بر آن داشته است تا به این عمارت بزرگ دستبرد بزنند اما حتی فکر کردن درباره این کار نیز کار بیهوده ای است چون این خانه توسط سامانههای روباتیکی محافظت میشود که به سلاحهای لیزری مجهز هستند و از این رو به سادگی میتوان متصور شد که در صورت ورود غیرقانونی به این عمارت، چه سرنوشتی در انتظار سارقان خواهد بود.
برخی شایعات نزدیک به واقعیت مطرح شدهاند مبنی بر اینکه بیل گیتس این عمارت بزرگ را با استفاده از یک رایانه Mac طراحی کرد تا جهان شاهد خلق یکی از فوق مدرنترین سازههای جهان باشد.
در بسیاری از پایگاههای اینترنتی تصاویر و اطلاعات گسترده ای درباره خانه بزرگ بیل گیتس منتشر شدهاند اما آنها عمدتا به بدنه خارجی آن مربوط میشود و بنا به دلایل امنیتی، اطلاعات بسیار اندکی درباره فناوریهای به کار رفته در درون این خانه منتشر شده است.
در این خانه بزرگ استخر فوق مدرن و زیبایی وجود دارد که در ساخت آن از سامانه پخش موسیقی زیر آبی استفاده شده است تا شناگران مهمان و اعضای خانواده بیل گیتس به هنگام حضور در آن لذت گوش دادن به موسیقی را در کنار لذت شنا کردن تجربه کنند.
از آن گذشته در زیر تمامی سطوح کاغذ دیواری این عمارت بزرگ سامانه بلندگوهای پخش موسیقی نصب شده است تا شخص در جریان عبور از راه روها و ورود و خروج از اتاقها، جریان پخش موسیقی را از دست ندهد.
در این خانه زمانی که شخص وارد هر یک از دهها اتاق آن شود، چراغها به صورت خودکار روشن میشوند تا بدین ترتیب صرفهجویی قابل توجهی در مصرف انرژی، حتی در خانه یکی از ثروتمندترین انسانهای روی زمین صورت گیرد.
مهمانانی که وارد خانه بیل گیتس میشوند، در بدو ورود ریزتراشهای دریافت میکنند.
این ریزتراشه علائم مختلفی را در سراسر خانه منتشر میکند و دمای اتاقهای مختلف خانه و سایر فاکتورهای محیطی بر اساس علاقه مهمان و مبتنی بر پیش تنظیماتی که از سوی وی صورت میگیرد، تغییر میکند.
کتابخانه عمارت شخصی بیل گیتس دارای کتابخانه ای مجهز و تزئین شده است که در قسمت بالایی آن سقف گنبدی شکلی قرار گرفته است.
نور از شیشههای نصب شده در این سقف به خوبی وارد کتابخانه میشود تا استفاده کننده با جذابیت و اشتیاق بیشتری مطالعات خود را دنبال کند.
در این کتابخانه دو قفسه کتاب محرمانه وجود دارد که در آنها دست نوشته ای متعلق به لئوناردو داوینچی در قرن شانزدهم میلادی نگهداری میشود. بیل این دست نوشته را به مبلغ ۸/۳۰ میلیون دلار خریداری کرده است.
در این خانه از طیف نامشخصی از دوربینهای مخفی استفاده شده است تا در مواقع لزوم از آنها استفاده شود. گفته میشود برخی از این دوربینها حتی در دل دیوارهای سنگی نصب شده اند.
در این عمارت درخت افرایی به قدمت ۴۰ سال وجود دارد که به صورت الکترونیکی و ۲۴ ساعته تحت نظارت است.
درصورتی که سامانه رایانههای تشخیص دهد درخت نیاز به آب دارد، حجم مشخصی از آب متناسبی با نیاز آن در زیر درخت ریخته میشود.
در کنار تمامی این فناوریها، سالن تئاتر این خانه نیز در نوع خود یک مثال جالب توجه است.
این سالن در زیر یک پوسته بتونی ساخته شده تا حتی بیشترین صداها نیز به مناطق دیگری از خانه سرایت پیدا نکند. از آن گذشته دستگاه تولید ذرت بوداده نصب شده در این سالن، هر مقدار از این خوراکی تفننی را که بازدیدکنندگان و ساکنان خانه بخواهند در اختیار آنها قرار میدهد.

تهیه کننده سند: روح‌اله

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو