کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
با من سخن بگو ای جلوه ی حضور ای مطلق نبود ای سایه ی وجود با من سخن...

جزئیات بیشتر...
۹ غذای برتر برای داشتن موی سالم
شاید از دید عموم بهترین توصیه برای داشتن موهای سالم و زیبا شستشو با...

جزئیات بیشتر...


راهکارهایی کوچک برای نجات سیاره مان
« 1844 بازدید »


تصویر
شرح: صخره های یخی ذوب می شود، سواحل مرجانی آب می روند، جزیره ها به زیر آب فرو می روند، ما چه می توانیم بکنیم؟ می توانیم به سرعت نا امید شویم، یا نه، می توانیم بیاموزیم چگونه قسمتی از راه حل باشیم! فعالان زیست محیطی ایده های تاثیرگذار و ارزان قیمتی دارند که به راستی اگر رعایت شوند، می توانند در دنیا تغییر ایجاد کنند.

یک لیوان برای خود شما : هر سال مردم آمریکا 25 میلیارد لیوان پلاستیکی و 25 میلیارد بطری آب دور می ریزند که سرنوشتشان به مکان های جمع آوری زباله ختم می شود. این آمار با ارقام متفاوت به سایر کشورهای دنیا نیز قابل تعمیم است، پس به جای اینکار، یک لیوان معمولی و قابل حمل بخرید و یک بطری کوچک که بتوان آن را با آب نوشیدنی از شیرهای آب پرکرد. وقتی به کافی شاپ یا به یک ملاقات می روید، آن را با خود ببرید و از میزان پلی استیرن های کره زمین بکاهید!

تمیز کردن بدون مواد شیمیایی: تمیزکننده های طبیعی ماننده سرکه و جوش شیرین بدون اینکه ضرری به کره زمین بزنند ، عملکرد بسیار خوبی دارند. مثلاً کمی روغن نباتی و آب لیمو مخلوط کارآمدی برای جلا دادن به چوب است.

ساک پارچه ای: برای کارهای خود مثلا خرید از میوه فروشی یا رفتن به خشک شویی از کیف پارچه ای استفاده کنید که برای دفعات بعد هم قابل استفاده است. سالانه یکصد میلیارد کیسه پلاستیکی به دور ریخته می شوند.

نامه های تبلیغاتی: سالانه میلیونها درخت قطع می شوند تا کاغذ ساخته شود و برای تبلیغات و بازاریابی و فرستادن به در خانه ها از آن استفاده شود. در آمریکا وب سایتی وجود دارد که ساکنین می توانند نام خود را از لیست این نامه حذف کنند تا برایشان ارسال نشود.

لامپ کم مصرف: یک چهارم لامپ های معمولی (التهابی) انرژی مصرف می کنند. اگر هر خانواده 5 لامپ کم مصرف را در خانه جایگزین لامپ های قدیمی خود کند، مثل این است که به مدت یکسال 8 میلیون ماشین را از جاده ها حذف کنیم . ممکن است کمی گرانتر باشند اما عمرشان 15 برابر بیشتر است.

حمام کوتاهتر: از دوش های حمامی استفاده کنید که مقدار کمتری آب از آن خارج می شود و اگر خوب طراحی شده باشند فشار آب باز هم مناسب خواهد بود. برای هر 2 دقیقه ای که شما دوش حمام را می‌بندید، 10 گالن آب صرفه جویی می شود.

خاموش کردن کامپیوترها: اگر کامپیوتر تمام روز روشن باشد به طور متوسط سالیانه 1000 کیلووات برق مصرف می کند و بیش از یک تن کربن تولید می شود. پس هر زمان که پای کامپیوتر خود نیستید آن را خاموش کنید و مود اسکرین سیور را استفاده نکنید زیرا از حالت خواب (اسلیپ) برق بیشتری مصرف می کند.

رنگ های مورد استفاده در نقاشی ساختمانها و جلادهنده ها دومین منبع بزرگ ایجاد ترکیبات آلی فرار هستند. موادی که در دمای اتاق تبخیر می شوند و در برابر نور خورشید عکس العمل نشان داده و مه شیمیایی ایجاد می کنند. از قوطی های رنگی بخرید که روی آن عبارت No VOC درج شده باشد تا بتوانید راحت تر نفس بکشید!

lifestyle.msn.com

"مجله الکترونیکی فریا" به عنوان لینک منبع

تهیه کننده سند: Pani

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو