کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
اگر تو بیایی به کوچه ی خزان زده ی انتظار خسته ی من شکوه کهکشانها بستر گامهای تو خواهد...

جزئیات بیشتر...
راننده انیشتین !!!
انیشتین برای رفتن به سخنرانی ها و تدریس در دانشگاه از راننده مورد...

جزئیات بیشتر...


اولین زنی که به تنهایی دور دنیا را با قایق گشت
« 2670 بازدید »


تصویر
شرح: در سری مسابقات Vendee Globe که با قایق های بادبانی ( Yacht ) انجام میشود که در مسیر دور دنیا به وقوع میپیوندد یک معلم انگلیسی بازنشسته ۳۶ ساله به تنهایی و با وجود آسیب جدی ایی که قایقش دیده بود در طی ۹۹ روز از خط پایان گذشت و در مقام ششم جای گرفت . خانم Dee Caffari توانست با این کار بزرگ نامش را در تاریخ جاودانه کند زیرا او اولین زنی است که به چنین موفقیتی دست میابد .

او ۳ سال پیش از این وارد کتاب رکوردها شده بود , او اولین زنی بود که چنین کاری را میکرد و دوم اینکه او حرکتش را بصورت برعکس مسیر دریایی متداول انجام داد که برخلاف جریانات قدرتمند باد و آب اقیانوس بود و ۱۷۸ روز طول کشید .

حال پس از آن رکورد او تصمیم گرفت در جریان متداول مسیر دریانوردی دوباره با قایقش با نام AVIVA رکورد جدیدی برجای بگذارد با گشتن به دور دنیا , تنها , بدون توقف و به هردو طرف کره زمین !
او با تمام مشکلات پیش آمده که مهمترین آنها آسیب دیدگی بادبان اصلی , که قسمت اعظم نیروی حرکتی قایق را تولید میکند , و خستگی مفرط و تنهایی بود جنگید و توانست به خط پایان برسد . او برای سر هم نگه داشتن بادبان آسیب دیده حتی از وسایل کمکهای اولیه خود مانند بخیه و چسب زخم استفاده کرد !

بد نیست بدانید مسابقه Vendee Globe به ” اورست دریا ” مشهور است و بدان معناست که به پایان رساندن این مسابقه با فتح قله اورست برابری میکند !

خانم Dee Caffari میگوید ” من در میان شادی و حلقه دیگر قایقها و شرکت کنندگان از خط پایان گذشتم و بسیار باعث شادی ام شد که توانستم چنین رکوردی را از خود بجای بگذارم و تاریخ ساز شوم , در مسابقه حوادث پیش آمده مانند آسیب دیدگی شرکت کنندگان و یا واژگون شدن قایق آنها باعث عدم تمرکزم میشد اما من به سلامت به خانه رسیدم و احساس میکنم ماه را فتح کرده ام ! ”

منبع : میعادگاه


تهیه کننده سند: فرحناز

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو