کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
می رسد روزی که بی من روز ها را سر کنی می رسد روزی که مرگ عشق را باور...

جزئیات بیشتر...
خودشناسی
...

جزئیات بیشتر...


اولین زنی که به تنهایی دور دنیا را با قایق گشت
« 2527 بازدید »


تصویر
شرح: در سری مسابقات Vendee Globe که با قایق های بادبانی ( Yacht ) انجام میشود که در مسیر دور دنیا به وقوع میپیوندد یک معلم انگلیسی بازنشسته ۳۶ ساله به تنهایی و با وجود آسیب جدی ایی که قایقش دیده بود در طی ۹۹ روز از خط پایان گذشت و در مقام ششم جای گرفت . خانم Dee Caffari توانست با این کار بزرگ نامش را در تاریخ جاودانه کند زیرا او اولین زنی است که به چنین موفقیتی دست میابد .

او ۳ سال پیش از این وارد کتاب رکوردها شده بود , او اولین زنی بود که چنین کاری را میکرد و دوم اینکه او حرکتش را بصورت برعکس مسیر دریایی متداول انجام داد که برخلاف جریانات قدرتمند باد و آب اقیانوس بود و ۱۷۸ روز طول کشید .

حال پس از آن رکورد او تصمیم گرفت در جریان متداول مسیر دریانوردی دوباره با قایقش با نام AVIVA رکورد جدیدی برجای بگذارد با گشتن به دور دنیا , تنها , بدون توقف و به هردو طرف کره زمین !
او با تمام مشکلات پیش آمده که مهمترین آنها آسیب دیدگی بادبان اصلی , که قسمت اعظم نیروی حرکتی قایق را تولید میکند , و خستگی مفرط و تنهایی بود جنگید و توانست به خط پایان برسد . او برای سر هم نگه داشتن بادبان آسیب دیده حتی از وسایل کمکهای اولیه خود مانند بخیه و چسب زخم استفاده کرد !

بد نیست بدانید مسابقه Vendee Globe به ” اورست دریا ” مشهور است و بدان معناست که به پایان رساندن این مسابقه با فتح قله اورست برابری میکند !

خانم Dee Caffari میگوید ” من در میان شادی و حلقه دیگر قایقها و شرکت کنندگان از خط پایان گذشتم و بسیار باعث شادی ام شد که توانستم چنین رکوردی را از خود بجای بگذارم و تاریخ ساز شوم , در مسابقه حوادث پیش آمده مانند آسیب دیدگی شرکت کنندگان و یا واژگون شدن قایق آنها باعث عدم تمرکزم میشد اما من به سلامت به خانه رسیدم و احساس میکنم ماه را فتح کرده ام ! ”

منبع : میعادگاه


تهیه کننده سند: فرحناز

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو