کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
اگر تو بیایی به کوچه ی خزان زده ی انتظار خسته ی من شکوه کهکشانها بستر گامهای تو خواهد...

جزئیات بیشتر...
اولین روستای اینترنتی!
اینترنت 2 مگابیت دارد! روستایى که نه برق...

جزئیات بیشتر...


تخت سلیمان(تکاب – آذربایجان غربی)
« 14609 بازدید »


شرح: تخت سلیمان یا شهر گنجک (شیز) در 45 کیلومتری شمال شرقی شهرستان تکاب در یک دره ی سرسبز در بلندی 3000 متری, سرشار از جاذبه های کم نظیر طبیعی- تاریخی واقع شده است که قله 3200 متری بلقیس در آنجا قرار دارد. ویرانی های بجا مانده از آتشکده آذرگُشنَسب (آتشکده پادشاهان و جنگاوران) بر پیرامون دریاچه ای همیشه جوشان و بر روی صخره ای سنگی ناشی از رسوبات آهکی دریاچه, در میان برج و باروی سنگی, آثار معماری خاص مانند چهار طاقی آتشکده و سازه های آیینی وابسته بدان, نیایشگاه آناهیتا, کاخهای دوران ساسانی و ساختمان هایی مربوط به سلاطین ایلخانی قرار دارد.

این ناحیه همان شهر مشهوری است که بنا به نوشته های کهن, زادگاه زرتشت است و در نوشته های پهلوی به نام «گنجک» خوانده شده؛ گیتا نویسان عرب آن را «شیز» گفته اند, گذشته نگاران رومی و یونانی «گزکا» نوشته اند و حمدالله مستوفی آن را به زبان مغولان «ستوریق» گفته است که امروزه تمام این آثار را تخت سلیمان می نامند.آب دریاچه ی سحرآمیز و زیبای تخت سلیمان در تمام فصول سال یکسان است و انسان نمی تواند به عمق آن دست پیدا کند و در هر ثانیه 100 لیتر آب از آن خارج می شود.درازای آن 120 متر وپهنای آن 80 متر می باشد. در باره این دریاچه گفته می شود که قرار است دختری پانزده ساله در آن شنا کند و از نطفه زرتشت که سالهاست در آن دریاچه نگهداری می‌شود، باردار شود تا منجی بشر دین زرتشت(سوشیانت) پا به پهنه گیتی بگذارد و جهان را رهایی بخشد.
تخت سلیمان از نظر معنوی نیز جاذبه دارد و یکی از مراکز انرژی زمین می باشد که در ایام بخصوصی از سال این انرژی بیشتر می باشد.

آتشکده آذرگشنسب, جایگاه آشتی آب و آتش, یکی از سه آتشکده مهم زرتشتیان است, چنانکه نام این آتشکده 61 بار در شاهنامه آمده است.

هاله ای از نور کره زمین را احاطه کرده است و زمین شبیه به یک گوی نورانی در گردش است. خطوط انرژی از تمام قسمت های کره زمین رد شده است. به این وضعیت کره زمین شبکه نوری می گویند و به این دیدگاه که زمین یک پدیده زنده است گایا می گویند.
کره زمین زنده است و خطوط انرژی آنرا احاطه کرده است. محل انطباق این خطوط انرژی چرخه های انرژی را به نام چاکرا ایجاد می کند.
براساس تقویم نوری ماهیانه 13 چاکرای اصلی را برای زمین درنظر می گیرند . این چاکراها در زمان های مشخصی در سال به اوج فعالیت خود می رسند. بودن در آنها و انجام مدیتیشن باعث ایجاد تعادل در هاله و بالا بردن سطح انرژی می شود.
سفر معنوی در چاکراها:
می توانید بصورت فیزیکی و غیرفیزیکی به این چاکراها سفر کنید. از درک شهودی تان برای آغاز سفرتان استفاده کنید. می توانید از چاکرایی که از نظر مکانی به شما نزدیکتر است آغاز کنید برای مثال" تشکل آشتی با زمین" از رأس خلاقیت چاکرای گلوی زمین واقع در تخت سلیمان (تکاب – آذربایجان غربی) سفرهای معنوی خود را آغاز نمود (مهرماه 1384).  


مدت زمان سفر معنوی :

اگر تصمیم دارید مکان یا سایت مقدسی را مشاهده کنید سعی کنید که در زمان مناسب اینکار را انجام دهید. معمولا زمان فعال شدن چاکراها در تقویم نجومی اعلام می شود. ولی در هنگام هلال یا بدر ماه، چله تابستان یا زمستان یا وقایع نجومی، خسوف یاکسوف، زمان خوبی برای سفر معنوی است. اگر امکان بودن در آن مکان را دارید یک روز قبل و بعد از آن روز اصلی در آن چاکرا باشید. معمولا سه روز برای درک ریتم روز و شب فعالیت آن چاکرا مناسب است. بعضی از افراد ممکن است فقط قادر باشند ساعات کمی را در یک سایت پرانرژی بسر برند. بعضی دیگر ممکن است سال های طولانی در همان چاکرا بمانند. چه کوتاه و چه بلند سعی کنید بهترین بهره را از بودن در چاکراها در طول مدت زندگیتان در سطح زمین ببرید.

برای اطلاعات بیشتر مقاله آشتی با زمین را در این سایت بخوانید:

http://www.yin-yangreiki.org/HOME.html

تهیه کننده سند: فرحناز

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو