کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
منم که برای ماندنم بهانه می جویم ...

جزئیات بیشتر...
ایرج بسطامی
ایرج بسطامی در سال 1336در بم به دنیا آمد و تا قبل از بروز زلزله...

جزئیات بیشتر...


تکنیک تصویر سازی سیمونتون
« 5330 بازدید »

شرح: مردی 61 ساله به نام فرانک ، پس از معایناتی فهمید ، گرفتار نوعی سرطان گلوی وخیم شده است که از 5 % هم کمتر احتمال بهبود آن میرفت . از اقبال بلند او از دکتر سایمونتون ، متخصص تشعشعات و رئیس بخش پزشکی مرکز تحقیقات و مشاوره سرطان در داگلاس تگزاس درخواست شد که در درمان او شرکت کند . اولین خواسته دکتر این بود که فرانک خود نیز در درمان بیماری اش شرکت کند . به او پاره ای "متون استراحت" و ایجاد تصاویر ذهنی که او وهمکارانش ابداع کرده بودند آموخت .
از آن زمان به بعد ، هر روز در 3 نوبت فرانک تصور می کرد که در حال بمباران کردن سلولهای او هستند. همچنین تصور می کرد که سلولهای سرطانی او ضعیفتر و مغشوش تر از سایر سلولهای عادی بدن اویند و بنابراین قادر نیستند آسیبی را که می بینند ، ترمیم کنند ، سپس در خیال ، گلبولهای سفید خون ، این سربازان غیور دستگاه ایمنی بدن را مجسم کرد که یورش می آورند و بر سلولهای محتضر و مرده سرطان ، حمله میکنند و آنها را به کلیه و کبد ، حمل می کنند تا به تندی از بدن خارج شوند .
نتایج بسیار شگفت انگیز و به مراتب بیش از آن حدی بود که معمولا" در مواردی رخ می دهد که بیمار فقط با اشعه تحت درمان قرار می گیرد و خود نمیداند چه اتفاقی می افتد .
این گونه درمان معجزه کرد ، فرانک دچار هیچ یک از عارضه های جنبی و منفی درمان نشد و بتدریج وزن و قوای از دست رفته را دوباره بدست آورد و در عرض 2 ماه تمام علائم سرطان از بین رفت . دکتر معتقد بود که بهبود اعجاب آور فرانک بیش از هر چیز مدیون تمرینهای تصویر سازی روزانه اش بود .
در برنامه های بعد ،دکتر این تکنیکها را به 159بیمار دیگر آموخت ، معمولا" استقامت در برابر سرطان برای چنین بیمارانی 12 ماه تخمین زده شده است . 4 سال بعد 63 تن از بیماران هنوز زنده بودند . از میان آنها 14 نفر اصلا" نشانی از بیماری نداشتند . سرطان 12 نفر در حال تحلیل رفتن بود و در 17 تن همچنان ماندگار .
متوسط بقای استقامت گروه 4/24 ماه شد که دو برابر میزان معمول بود.
                                                                             منبع : کتاب " جهان هولوگرافیک " مایکل تالبوت ترجمه داریوش  مهرجویی
دسته: مهارتهای زندگی

تهیه کننده سند: anvar

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو