کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
می رسد روزی که بی من روز ها را سر کنی می رسد روزی که مرگ عشق را باور...

جزئیات بیشتر...
رشد قد در ایران متوقف شده است
یک فوق تخصص غدد از متوقف شدن رشد قد ایرانیها در ده سال اخیر به دلیل...

جزئیات بیشتر...


سه مهمان
« 2412 بازدید »

شرح: روزی خانمی هنگام خروج از منزلش سه پیرمرد با ریش بلند سپید دید که جلوی در خانه اش نشسته اند. او به آنها گفت،  " من شما را نمی شناسم ولی فکر می کنم باید گرسنه باشید. لطفا داخل شوید تا چیزی برای خوردن برای شما آماده کنم."
آنها پرسیدند، " آیا همسر شما در منزل است؟"
زن پاسخ داد: " خیر ، سر کار است."
آنها سپس پاسخ دادند ، " بنابر این ما نمی توانیم وارد شویم."
غروب ، زمانیکه همسرش به منزل بازگشت ، زن ماجرا را برای وی تعریف کرد. شوهر او از وی خواست که به دم در رفته و آنها را به منزل دعوت کند. زن بیرون رفت و آن سه پیرمرد را به داخل منزل دعوت نمود. ولی آنها گفتند: " ما نمی توانیم هر سه با هم وارد منزل شویم" . زن متعجب از آنها پرسید : " چرا؟"
یکی از مردان در حالیکه با انگشتش  به یکی از دوستانش  اشاره می کرد توضیح داد ، " اسم او ثروت است و نام آن دیگری ( اشاره به نفر دوم) موفقیت است و اسم من هم عشق است. حال شما لطفا" به داخل رفته و با همسر خود مشورت کنید تا تصمیم بگیرید کدامیک از ما را می خواهید به منزل دعوت کنید."
زن به داخل رفته و آنچه را که شنیده بود برای همسرش شرح داد. همسر او که بسیار ذوق زده شده بود به زن گفت : " چه عالی! حالا که اینطور است برو و ثروت را بداخل دعوت کن . بگذار او خانه ما را سرشار از ثروت کند."
همسر وی پاسخ داد : " عزیزم چرا موفقیت را دعوت نکنیم؟" عروس آن زوج که در گوشه ای نشسته و داشت به حرفهای آنها گوش می داد ناگهان به میان حرف آن دو پرید و گفت: " بهتر نیست عشق را به داخل دعوت کنید؟ خانه ما با دعوت از او پر از عشق خواهد شد."
با شنیدن این حرف مرد به همسرش گفت ، " بیا به حرف عروسمان گوش کنیم و عشق را به داخل دعوت کنیم. برو و از او دعوت کن که وارد شود."
زن بیرون رفته و از آن سه مرد پرسید :‌" کدامیک از شما اسمش عشق است؟ ما از او دعوت می کنیم که وارد منزل شود."
عشق از جا برخاست و به سمت منزل حرکت کرد. در این حین آن دو مرد دیگر نیز از جا برخاسته و بدنبال عشق به سمت منزل حرکت کردند. زن که تعجب کرده بود، از ثروت و موفقیت پرسید، " من فقط عشق را به داخل دعوت کردم ، شما چرا وارد می شوید؟"
آن سه مرد هم صدا گفتند:
اگر تو ثروت یا موفقیت را بداخل دعوت می کردی ، آن دوتای دیگر بیرون می ماندند و نمی توانستند وارد شوند، ولی از آنجایی که توعشق را بداخل دعوت کردی ، هر جا که او برود ، ما هم بدنبالش خواهیم رفت. هر جا که عشق باشد ، ثروت و موفقیت نیز آنجا هست.
http://www.reikiworld.ir/catalog/page.asp?id=400
دسته: مهارتهای زندگی

تهیه کننده سند: فرحناز

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو