کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
انتظار من از لحظه های امشب و هر شب به وسعت لحظه های رسیدن، بار رحیل بسته است ! آری دگر این...

جزئیات بیشتر...
HARDBALL
اجتماعی, برایان رابینز, 2004, کیانو ریوز،دایان لین, آمریکا, کانر...

جزئیات بیشتر...


MORDER IN THE FIRST قتل عمد
« 4302 بازدید »


تصویر
موضوع: درام/مهیج
کارگردان: مارک روکو
بازیگران: کریستیان اسلیتر، کوین بیکن، گری اولدمن
محصول کشور: آمریکا
خلاصه: جوانی به نام هنری یانگ  با بازی اسلیتر به خاطر دزدیدن پنج پوند به زندان می افته . اونهم آلکاتراز. خواهرش رو هم به یه پرورشگاه میفرستن. هنری هم بعد از مدتی توی زندان بودن با چند نفر دیگه دست به فرار میزنه اما اونا گیر می افتن و همدستش لو میده که این نقشه هنری بود . اونجاست که رییس زندان وارد قضیه میشه و نتیجه اون سه سال حبس توی گودال(زندان انفرادی) برای هنریه. در حالیکه طبق قوانین ایالتی یه زندانی رو میشه فقط ۱۹ روز تو گودال نگه داشت. تازه قضه به همینجا ختم نمیشه و رییس زندان حتی قوزک پای اونرو با تیغ میشکافه و برا همیشه لنگش میکنه و وقتی بعد از ۳ سال از گودال بیرون میاد و در حالتی نامتعادل و به تحریک فردی که چهره اش نشون داده نمیشه اما میشه حدس زد از طرف کی کوک شده ، سر ناهار به رفیق آدم فروشش حمله میکنه و با دسته قاشق گلوش رو میشکافه و در نهایت محکوم به قتل عمد.
راوی این فیلم هم که تا به حال قصه رو از زبان او شنیده ایم کسی نیست جز وکیل جوانی که به عنوان وکیل تسخیری از سوی دادگاه برای این پرونده که همه چیزش مشخصه و حکم اعدام توسط اتاق گاز برای هنری با وجود ۲۰۰ شاهد کاملا بدیهیه، از اینجا وارد قصه میشه و در حالیکه از طرف افراد مختلف حتی برادرش تحقیر،تطمیع و تهدید میشه پس از متقاعد کردن هنری مبارزه ای را تا پیروزی و تبرئه هنری شروع میکنه و در حالیکه پس از دردسرهای بسیار موفق به این امر میشه و دادگاه میپذیره که مقصر آلکاتراز و شرایط غیر انسانی اون در این قتل عمد بوده ،این هنریه که پیروزی رو رقم میزنه و وقتی به جای اعدام فقط برای تحمل چند سال زندان مجددا به آلکاتراز بازگردونده میشه با غرور تمام از این تلاش برای رسیدن به هدف و به زانو درآوردن رییس زندان ، فکر میکنه دیگه چیزی وجود نداره که بخواد بخاطرش این چند سال زندانی رو متحمل بشه بنابراین خودش رو میکشه و با خونش مینویسه پیروزی.      
منبع :سایت قصه

تهیه کننده سند: فرحناز

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو