کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
خدایا؛ اون عشق بزرگی که من دنبالش بودم اون اتفاق عظیمی که مطمئن بودم باید بیفته تا زندگیم زیر...

جزئیات بیشتر...
عکس برگزیده یونیسف
...

جزئیات بیشتر...


حسن کسایی
« 2722 بازدید »


تصویر
شرح: استاد حسن کسایی
درسال 1307 در اصفهان متولد شد . رشته تخصصی او موسیقی و نوازندگی است . از پنج سالگی نزد استاد تاج اصفهانی تعلیم هنر آواز دید . وی علاقه وافری به آوای نی داشت و از محضر استاد مهدی نوایی برای این علاقمندی بهره جست . در سال 1322 نخستین برنامه رادیویی را اجرا کرد .
آن گاه رحل اقامت در تهران افکند و همکاری با برنامه های رادیویی ایران را آغاز نمود درسال 1334 با همراهی نوازندگان ممتاز ، آثار ممتاز خلق کرد .
در سال 1346 همکاری خود را با رادیو اصفهان نیز آغاز کرد و به عنوان ریاست شورای موسیقی رادیو و سرپرست ارکستر رادیو اصفهان به فعالیت خود ادامه داد .
در سال 1350 در مرکز فرهنگی رادیو اصفهان به تدریس روی آورد و در سال بعد تدریس در دانشگاه فارابی اصفهان را آغاز نمود .
در طول عمر با خیر و برکت خود از محضر اساتیدی همچون تاج اصفهانی ، ادیب خوانساری ، مهدی نوایی و ابوالحسن صبا بهره مند شد .
از فعالیتهای ماندگار این چهره ماندگار ارائه یک دوره ردیف موسیقی ایرانی با نی و آواز است که نشان درجه یک فرهنگ و هنر ایران اسلامی را بخود اختصاص داد . از آثار ارزشمند وی در زمینه موسیقی سنتی ایرانی ، انتشار صفحات تکنوازی و همنوازی توسط سازمان یونسکو و انتشار آلبوم برگزیده موسیقی عرفانی جهان است . از دیگر آثار استاد حسن کسایی چهره ماندگار عرصه هنر موسیقی در سال 1381 می توان از ساختن قطعاتی از قبیل سلام ، هشت بهشت ، آغاز شیدایی ، نغمه گشایش سوز و ساز ، قطار، راز می پرستان و باغ گل را نام برد .

 

تهیه کننده سند: کوشا

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو