کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
می رسد روزی که بی من روز ها را سر کنی می رسد روزی که مرگ عشق را باور...

جزئیات بیشتر...
توی شهر شما چند مُرده را در یک قبر می گذارند
کسی برای صرف چای چند حبه قند به دهان گذاشت. میزبان از او پرسید:«توی...

جزئیات بیشتر...


نه فرشته ام نه شیطان
« 2947 بازدید »


تصویر روی جلد
خواننده: همایون شجریان
رهبر گروه: تهمورس پورناظری

تصویر رهبر گروه
شرح: این مجموعه حاصل جمع شدن 8 موسیقی مختلف است. هرکدام از قطعه های این آلبوم با آهنگسازی، سازبند، تنظیم و فرم‌های مختلف آهنگسازی کار شده است. تمام قطعه‌های این آلبوم با کلام هستند و شعرها نیز از میان اثار شاعرانی چون مولانا،محمدرضا شفیعی‌کدکنی، هومن زکائی، سیمین بهبهانی و حسین منزوی انتخاب‌ شده‌اند.

طهمورث پورناظری آهنگسازی این آلبوم درباره قطعه‌های این البوم توضیحاتی را ارائه داد و گفت: استانداردهای ضبط موسیقی را در هر 8قطعه این البوم رعایت کرده‌ایم به گونه‌ای که کار ضبط را در یکی از بهترین استودیوهای ضبط موسیقی در دنیا انجام داده‌ایم.

وی به برخی از قطعه ها اشاره و اظهار کرد: قطعه "دل به دل" فضای ایرانی و سازبندی ایرانی دارد. قطعه " کولی " مجموعه ستار و آغاز است. قطعه "نه فرشته‌ام، نه شیطان" برای ساز تار به همراهی گیتار بی نوشته شده و در آن از گام‌های معمول موسیقی ایران استفاده نشده است.آواز دیگری در این آلبوم است به نام " شتک" و قطعه‌ای دیگر که براساس موسیقی تنبور و فلامنکو نوشته شده است.

هر هشت قطعه «نه فرشته ام نه شیطان»هم از لحاظ فرم و تکنیک موسیقایی با هم تفاوت دارند و هم از لحاظ بیان گونه و حالات مختلف احساسی؛ یعنی با این آلبوم هم می توان غمگینانه گریست و هم می توان سرخوشانه خندید. قطعات آلبوم‌ها بر خلاف رسم معمول کاملا جداگانه و تفکیک پذیر روایت می شود. یعنی آهنگساز سعی نکرده داستان سرایی کند و قطعات را به یکدیگر متصل کند تا داستانی انتزاعی و نامفهوم را سر هم کند.  هر یک از قطعات او هویتی مستقل دارند و هر کدام قصه مختص خودشان را.


- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13921225000406#sthash.QmyxRE0v.dpuf    چرا رفتی؟ شاعر: سیمین بهبهانی
چرا رفتی؟ چرا من بیقرارم؟
نگفتی ماهتاب امشب چه زیباست
ندیدی جانم از غم ناشکیباست
چرا رفتی؟چرا من بیقرارم؟
خیالت گر چه عمری یار من بود
امیدت گرچه در پندار من بود
بیا امشب شرابی دیگرم ده
ز مینای حقیقت ساغرم ده
چرا رفتی چرا من بیقرارم.....
نگفتی ماهتاب امشب چه زیباست
ندیدی جانم از غم ناشکیباست

تهیه کننده سند: فرحناز

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو