کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
دلم که به نگاه تو ماند ، حال و روز لحظه همین است ... مرا ببخش ... زمن مپرس چرا ، چگونه ...

جزئیات بیشتر...
نقاشی روی پر (1)
...

جزئیات بیشتر...


گفتگو با خدا
« 5484 بازدید »


تصویر
موضوع: بیداری معنوی
نویسنده: نیـل دونالد والـش
مترجم: توراندخت تمدن (مالکی)
ناشر: نشر دایره
سال انتشار: چاپ شانزدهم 1387
سایر آثار نویسنده: مجموعه «گفتگو با خدا» در سه جلد چاپ شده :
جلد اول بیشتر با موضوعات شخصی سرو کار دارد و بر روی فرصت ها و چالش های زندگی فردی تکیه می کند
جلد دوم بیشتر با موضوعات جهانی نظیر زندگی جغرافیای سیاسی و زندگی متافیزیکی و چالش هایی که دنیای امروز با آن روبروست ، سرو کار دارد
جلد سوم نیز به حقایق مافوق الطبیعه و چالش ها و فرصت های روح می پردازد

کتابهای ترجمه شده ی دیگر : «دوستی با خدا »و «آورندگان نور» و «بازآفرینی »
معرفی کتاب: این کتاب مکالمه ای است غیر معمول بین نویسنده و پروردگار و می توان به عنوان یک ارزیابی و ایده ای نو و تجربه ای جدید به آن نگاه کرد.چه خوب است انسان همه نظریه ها را بشنود و مطالعه کند و در نهایت خودش تصمیم گیرنده باشد.
نویسنده معتقد است که پروردگار بارها و بارها با ما ارتباط برقرار کرده و پیامش را به طریقی به ما رسانده ،البته شاید خیلی از مابه این ارتباط پی نبرده باشیم ولی اینکه خداوند ندایش را به اشکال مختلف به گوش بندگانش می رساند ، حقیقتی است مسلم و انکارناپذیر.خداوند از طریق احساس ، فکر و تجربه و... با بندگانش ارتباط برقرار می کند .
هیچ چیز در عالم هستی به طور تصادفی و بی مقصود خلق نشده و ضمنا ما مسؤل مسلم همه ی رخدادهایی هستیم که خواسته و ناخواسته برای ما اتفاق می افتد...
بخش هایی از کتاب:
ما باید خود را ارزشمند ببینیم قبل از اینکه دیگری را ارزشمند بدانیم.همچنین قبل از هر چیز خود را محترم و مقدس بشماریم . اگر خود را مجبور کنیم که دیگری را مقدس تر از خود بشماریم بعد از مدتی این روند متوقف می شود و احساس پشیمانی می کنیم . تمام هدایت گران الهی با این پیام آمدند که «من از تو مقدس تر نیستم بلکه تو همان قدر مقدس هستی که من هستم »
دعای صحیح ، دعای تشکر کردن است نه درخواست کردن.
خدا همیشه برای یاری رساندن به ما آماده است ، البته لزوما نه آنطور که ما می خواهیم .
هر عملی که از انسان سر می زند، ریشه در عشق یا ترس دارد. ترس، انرژی است که منقبض می کند، درها را می بندد، بداخل می کشاند، فرار می کند، پنهان می شود و صدمه می زند .
در رویارویی با مصیبت  ، به جای اینکه از بیرون سؤال کنی از درونت سؤال کن : "که در رویارویی با این مصیبت من چه بخشی از وجودم را مایلم تجربه کنم؟" چون همه حوادث فرصت هایی هستند تا تو خودت را تجربه کنی و بفهمی که کیستی و چه می خواهی باشی؟
هیچ چیز فی نفسه و بخودی خود رنج آور نیست. رنج، ناشی از فکر نادرست است. رنج ناشی از خطای فکر است. رنج بردن هیچ ارتباطی با حوادث ندارد، بلکه بستگی به واکنش فرد نسبت به رخدادها دارد.
چیزی به نام تصادف وجود ندارد و چیزی تصادفی اتفاق نمی افتد.
از هر چه هراس داشته باشی، همان را به طرف خودت جلب می کنی.
عمل آدم و حوا گناه نخستین نبود، بلکه در واقع اولین نعمت خداداد بود. تو باید از صمیم قلب از آنها تشکر کنی، چون آدم و حوا با اولین انتخاب نادرستی که کردند امکان هر گونه انتخابی را به طور کلی فراهم ساختند.
اگر می خواهی زندگی ات خیز و اوجی داشته باشد، شروع به تجسم بالاترین ایده ای بکن که از خود داری و آرزو داری به آن برسی و از هم اکنون در آن راستا شروع به حرکت کن. هر فکر، گفته و عملی که با این ایده جور در نمی آید، کنترل کن و آن را از خودت دورکن.        
"من هستم"، قوی ترین عبارت خلاق در عالم هستی است. آنچه را پس از آن می گویی، تجربیات را به حرکت در می آورد و آنها را به سوی تو فرا می خواند و آنها را به تو جلب می کند.
مقصود از برقراری رابطه این است که تصمیم بگیری چه بخشی از وجودت را مایلی از طریق دیگری ظاهر کنی . نه اینکه چه بخشی از دیگری را می توانی به قبضه خود درآوری.
دوست داشتنی ترین شخص کسی است که روی خود برترش تمرکز می کند.
در کتابخانه کیانا موجود است: بلی

تهیه کننده سند: فرحناز

نظرات بازدید کنندگان (1 نظر)    

آپارتمان A4A: طراحی سئو