کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
... به باغ پنجره ها سوگند میان عهد و سرشاری میان فکر و بیداری ...

جزئیات بیشتر...
مهمترین خصلت انسانها؟!
مهمترین خصلت انسانها روزی شاگردی به استاد خویش گفت: استاد می...

جزئیات بیشتر...


وصایای تحریف شده
« 3150 بازدید »


تصویر
موضوع: هنر رمان
نویسنده: میلان کوندرا
مترجم: کاوه باسمنجی
ناشر: انتشارات روشنگران و مطالعات زنان
سال انتشار: 1376
سایر آثار نویسنده: «هویت » ، «شوخی » ، «بار هستی» ،« خنده و فراموشی »  
معرفی کتاب: میلان کوندرا در این کتاب به گرامی داشت هنر رمان می پردازد . از هنگام زایش آن با نفحه ای از طنز (از آثار رابله و سروانتس )تا شکوفایی آن در طی قرن های بعدی .
خیانت به حقوق و خواسته های اخلاقی هنرمند و آثار هنری او ، که اغلب هم به دست ستایشگران پر شور رخ می دهد ، یکی از مایه های کلیدی کتاب است .برای نمونه ، از تحریف آثار کافکا به دست دوست او « ماکس برود » شکوه می کند . وجایی می گوید : « وقتی پرده دری از زندگی خصوصی و شخصی بدل به رسم شود ، به دورانی پا گذاشته ایم که بزرگترین مخاطره ، بقا یا نابودی فرد است . »
کوندرا معتقد است ؛ دوستی ، نگهبانی از دری است که دوست ات پشت آن زندگی خصوصی اش را پنهان کرده و دوست کسی است که ، هرگز آن در را باز نکند و نگذارد هیچ کس دیگر هم آن را باز کند .
کوندرا می گوید : « در مقام یک رمان نویس ، همیشه خود را درون تاریخ رمان حس کرده ام ، یعنی در نیمه راه یک جاده ، در گفتگو با آنان که پیش از من رفته اند و حتی شاید با آنها که خواهند آمد ...»
در کتابخانه کیانا موجود است: بلی

تهیه کننده سند: فرحناز

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو