کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
مادر ای بهار جاودان و همیشه سبز که بوی گلهای محبت را با تمام وجود از درون تو ای بهار می شنوم ...

جزئیات بیشتر...
دانسته یا ... ندانسته
از من مرنج ، ای رمز پریشانی ای راز تا همیشه ناگفته ای معجزه ی...

جزئیات بیشتر...


تضادهای درونی ما
« 8547 بازدید »


تصویر
موضوع: روانشناسی/خودشناسی
نویسنده: کارن هورنای
مترجم: محمد جعفر مصفا
ناشر: انتشارات بهجت
سایر آثار نویسنده: عصبیت و رشد آدمی
معرفی کتاب: کارن هورنای در سال 1885 در آلمان متولد شد. تحصیلات خود را در پزشکی و روانپزشکی در همان جا به پایان رسانید. در سال 1932 به آمریکا مهاجرت نمود و به عنوان استاد دانشگاه در رشته روانکاوی مشغول به تدریس شد.
در ضمن با همکاری عده‌ای از همکاران و شاگردان خود موسسه‌ای به نام موسسه روانکاوی هورنای در نیویورک دایر نمود، که هم اکنون این موسسه به وسیله شاگردان او اداره می‌شود.
کارن هورنای بسیاری از نظریات فروید، از جمله نظریه معروف غریزه جنسی او را رد می‌کند. وی برخلاف فروید که علت اساسی بیماری‌های روانی را سرکوب نمودن تمایلات غریزی و از همه مهمتر غرایز جنسی می‌داند، معتقد است که بیماریهای روانی حاصل روابط خشن و ناهنجار افراد محیط با کودک می‌باشد.
نظریات هورنای درباره بیماریهای روانی حاصل تجربه او در رابطه با صدها بیمار روانی است و بنابراین از دقت خاصی برخوردار است.
آثار هورنای حکم آینه روشنی را دارند که خواننده به سهولت می‌تواند تاریک‌ترین زوایای وجود خود را در آن ببیند و آگاهی همه جانبه‌ای نسبت به وجود خود پیدا کند.
در کتابخانه کیانا موجود است: بلی

تهیه کننده سند: فرحناز

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو