کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
می رسد روزی که بی من روز ها را سر کنی می رسد روزی که مرگ عشق را باور...

جزئیات بیشتر...
درمان پوست تیره
تیرگی پوست صورت اگر بدلیل اثرات ناشی از تابش اشعه آفتاب باشد برای...

جزئیات بیشتر...


ژان باروا
« 3180 بازدید »


تصویر
موضوع: داستان فرانسوی
نویسنده: روژه مارتن دوگار
مترجم: منوچهر بدیعی
ناشر: نیلوفر
سال انتشار: 1380
سایر آثار نویسنده: خانواده تیبو
معرفی کتاب: رمان ژان باروا داستان برخورد عقاید و آراء است؛ مجموعه ای است از گفت و گو، نامه، سخنرانی و یادداشت که همه بیان کننده ی این برخورد است: آن چه در این سال ها با طرح موضوع«دگرگونی فهم بشر از دین همراه با پیشرفت علوم طبیعی» یا«انطباق دین با معرفت هر عصر»، در جامعه ما مورد بحث و مناقشه و مجادله و حتی منازعه قرار گرفته است، در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم موضوع روز اروپاییان بوده است که در این رمان از زبان موافقان و مخالفان، با بیانی ساده و ملایم، آمده است. یک چهارم آخر رمان وصفی است از غلبه ی تربیت دینی بر قهرمان داستان و روی کردن جوانان به همان دین سنتی و کلیسا.
به موازات آن بحث ها، موضوع دیگری نیز در رمان مطرح می شود: قضیه ی دریفوس، محاکمه ی امیل زولا نویسنده ی معروف فرانسوی، واکنش ملت پرستانه و تعصب آمیز و خشن توده ی مردم نسبت به دریفوس و زولا که حتی تا مرحله ی حمله برای کشتن زولا پیش می رود. اما این نیز جلوه ی دیگری از برخورد عقاید و آراء است که در صحن دادگاه به صورت دادرسی و در کوچه و خیابان با هیاهو و خشونت بروز می کند.
روژه مارتن در جایی از کتاب می گوید:" در این زمانه، مسلم ترین و تغییر ناپذیرترین قاعده اخلاقی، همانا صداقت داشتن با خود و دیگری است."  
در کتابخانه کیانا موجود است: بلی

تهیه کننده سند: فرحناز

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو