کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
ایمان بیاوریم به زندگی مرا به ترنم قطره های باران قسم داده اند که لحظه های عمرم را با خیال سرد...

جزئیات بیشتر...
اگر کریستفر کلمبوس زن داشت...
اگر کریستوفر کلمبوس ازدواج کرده بود٬ ممکن بود هیچگاه قاره امریکا را...

جزئیات بیشتر...


زائری زیر باران
« 3458 بازدید »


تصویر
موضوع: اجتماعی.سیاسی
نویسنده: احمد محمود
ناشر: معین
سال انتشار: چاپ ششم1382
سایر آثار نویسنده: مدار صفر درجه
معرفی کتاب: مجموعه قصه زائری زیر باران سند روشن، گویا و بی پیرایه ای از صفا و صداقت و هجوم آفت به چشم انداز سبز باغی پر درخت است- باغی که آبش را مسموم کرده اند و بر گهای تازه اش به وسعت یک لبخند هم نمیپایند و قبل از طلوع ، غروب در تدارک رسیدن است.


محمود از دنیای امیدی که بیهوده می روید، به سرزمینی می رسد که همه چیز در حال دگر گونی است، دگر گونی ویرانگر، دگر گونی پر خاشگر و سر انجام دگر گونی در تسلیم ها و باور ها. مکان قصه های مجموعه زائری زیر باران اکثرا جنوب است، جنوبی که صمیمیت در آن با آفتاب داغ الفتی دیرینه دارد .

محمود در این مجموعه قصه گویی زوال ها و وحشت ها است و دلش نمی خواهد بیهوده به کسی امید بدهد و سر انجام در مر حله عمل این امید مثل تا بوتی بی گور روی دست صاحبش بماند.

قصه« ترس» جدالی برای زیستن و آزاد زیستن است، « از دلتنگی» حکایت گونه ای از سر گردانی است، « بر خورد» از هجوم ماشین به روستا می گوید - روستایی که نمی داند با این هیولای خستگی نا پذیر چه کند و در « سایه سپیدارها» قصه تلخ بی اعتمادی است به نشانه ویرانی برای همه چیز.
منبع: آی کتاب
در کتابخانه کیانا موجود است: خیر

تهیه کننده سند: --

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو