کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
ایمان بیاوریم به زندگی مرا به ترنم قطره های باران قسم داده اند که لحظه های عمرم را با خیال سرد...

جزئیات بیشتر...
گیس بریده
اجتماعی, جمشید حیدری, 1384, صدرالدین حجازی - شهره لرستانی - سارا...

جزئیات بیشتر...


ایراندخت
« 2764 بازدید »


تصویر
موضوع: داستان
نویسنده: بهنام ناصح
ناشر: آموت
سال انتشار: چاپ سوم 1390
معرفی کتاب: ایراندخت رمان تاریخی است که داستان آن در اواخر حکومت ساسانی می گذرد.جدای از لایه رویی داستان که عشق است و التهابات آن لایه های دیگری هم دارد که قسمت هایی از تاریخ را برایمان یادآوری می کند و یکی از دلایل اصلی سرنگونی حکومت ساسانیان را نشان می دهد. ظلم و ستم بر مردم و  دوری حاکمان از مردم چه با اطلاع و چه بدون اطلاع از وضع زندگی آنها. سوء استفاده از دین و استفاده ابزاری از آن برای رسیدن به اهداف حکومتی.

شاید بشود شخصیت ها را در رمان نماینده قشر و طبقه ای از جامعه در نظر گرفت. جدای از نمایندگان حکومت و مروجان دین. می توان از گشتاسب  نام برد نماد مردم عادی  که خبرها را بدون هیچگونه تحلیلی فقط نقل و قول می کنند و برای آنها ماهیت خبر هیچ فرقی ندارد.روزبه ،روشنفکران و فرهیختگان و کسانی که طالب حقیقت هستند و جهل خود خواسته ( حبس در تاریکی چاه ) چاره کار آنها نیست. برای بدست آوردن حقیقت و آزادی به جستجو پرداخته و راه سخت مسافرت و مهاجرت را در پیش می گیرند و با آن می رسند. ایراندخت که می تواند نمونه ای از فرزندان کشورباشد که همیشه در آرزوی رسیدن به عشق حقیقی در آینده هستند . عشق نمادی از هدف آنهاست که برای رسیدن به آن سالها در انتظار می مانند و با تفکر و غور در درون به شناخت بهتر خود و معشوق می رسند. عشقی که هنوز به آن نرسیده اند و با توجه به پایان داستان رسیدن به آن نیز هنوز در ابهام است.

تهیه کننده سند: فرحناز

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو