کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
هنوز باورم نمی شود که رفته ای هنوز باورم نمی شود تو بوده ای که اینچنین غرور عشق را به...

جزئیات بیشتر...
مجسمه های شنی (3)
...

جزئیات بیشتر...


ده
« 2777 بازدید »


تصویر
موضوع: اجتماعی
کارگردان: عباس کیارستمی
تهیه کننده: عباس کیارستمی
سال تولید: 1380
محصول کشور: ایران
• فروش ویدیویی فیلم در آمریکا بیش از ۱۰۰ هزار دلار گزارش شده‌است.
• طی یک نظرخواهی که توسط فهرست مجله امپایر در سال ۲۰۰۸ از میان ده هزار سینمارو صورت گرفت، فیلم ده در فهرست ۵۰۰ فیلم برتر تاریخ سینما و در رده ۴۴۷ قرار گرفت[۱].
منبع : ویکیپدیا
خلاصه: داستان کلیشه ای زنی که از شوهرش طلاق میگیرد و پسر بچه اش با او کنار نمیاید. ولی این داستان کلیشه ای ادغام شده با کمی نوسازی و تکنیک های عباسی . به دیدنش می ارزد.

در فیلم ده یک زن درون خودرویی نشسته‌است و در ده سکانس با ده شخص گفتگوهایی انجام می‌دهد و نمایی از زندگی زن امروزی در ایران را نشان می‌دهد. در این فیلم شخصیت اصلی داستان با پسرش، خواهرش، یک عروس آینده، یک فاحشه و زنی که به دنبال خواندن نماز است گفتگو می‌کند.
مادری که هر روزه، در ماشینش میزبان پسرش از مدرسه تا خانه است، مادری که می خواهد جدایی از همسرش را برای فرزندش ،موجه جلوه دهد و.پسر روان شناس کوچکی ست که حال الذاریات و توجیهات تکراری و به دروغ مادر را می داند، پسرک پرده های احترام را دریده است و پرخاش می کند.
مادر می گوید: می خواستم مال خودم باشم.
پسر بچه، مادر را به دروغگویی حتی در مسایل احساسی، متهم می کند: مادر من، تو در دادگاه به دروغ گفتی که پدرم معتاد است، تو دروغ گفتی، مادر من!
مادر می گوید: مجبور بودم، نقص قانون مرا وا می دارد که برای گرفتن حقم، این حربه را به کار گیرم.
مادر وانمود می کند که رابطه با شوهر جدیدش (مرتضی)، او را از گنداب به زلالی رودخانه رسانده است، پسر بچه پوزخند می زند، مادر می خواهد او را به دوستی با شوهر جدیدش عادت دهد، پسرک زیر بار این دوستی نمی رود.
زن برای تغییر ذائقه ی تلخکامی های زندگیش همیشه در حال خرید کیک و شیرینی ست...

تهیه کننده سند: فرحناز

نظرات بازدید کنندگان (1 نظر)    

آپارتمان A4A: طراحی سئو